Slovenija je upala na zmago s šestimi točkami razlike, toda končalo se je z novim porazom. V tretji četrtini so dobro opravile svoje delo in prejele le 10 točk, v zadnji četrtini pa kar 24. Foto: www.alesfevzer.com

Ob polčasu je bilo pred 1500 gledalci 30:32, Slovenke pa so pred koncem tretje četrtine z delnim izidom 8:0 povedle s 45:40 in imele večji del odločilne četrtine okrog pet točk prednosti. Zaključek tekme so podobno kot v četrtek proti Veliki Britaniji odigrale nespretno, delale so preveč napak, kar so gostje izkoristile. Zmago je 15 sekund pred koncem z uspešnima prostima metoma potrdila veteranka Svenja Brunckhorst.

Le pet strelk premalo za uspeh
Le pet Slovenk se je vpisalo med strelke. Zala Friškovec je prispevala 20 točk (iz igre 8/16), Teja Oblak 13 (trojke le 1/7).

Najboljša igralka pri Nemkah je bila Marie Gülich z dvojnim dvojčkom (12 točk, 10 skokov).

Kapetanko Tejo Oblak je na tribuni spremljal tudi njen brat Jan, ki zaradi poškodbe ni mogel igrati v Helsinkih na tekmi kvalifikacij za EP v nogometu med Finsko in Slovenijo. V Stožicah je bil tudi Goran Dragić. Foto: www.alesfevzer.com

Petkova popoldanska tekma skupine C med Francijo in Veliko Britanijo se je končala z zmago Francozinj s 63:57.

V nedeljo še težka naloga proti Franciji
V soboto je na EP-ju prost dan, v nedeljo prav tako ob 18. uri pa se bo Slovenija srečala še s Francijo. V primeru tretjega poraza bo Slovenija dosegla svojo najslabšo uvrstitev na evropskih prvenstvih. Do zdaj je bila enkrat 14. (2017), dvakrat pa deseta (2019 in 2021).

V četrtfinale se neposredno uvrsti zmagovalka skupine, medtem ko druga- in tretjeuvrščena reprezentanca igrata repešaž za četrtfinale. Zadnji v skupini bo zaključil evropsko prvenstvo.

Dikeulakos kljub izpadu prepričan o svetli prihodnosti
"Ponosen sem na igralke. Imajo pravi karakter, ki so ga tudi danes pokazale, vendar smo že drugič ostali praznih rok. Tako kot proti Veliki Britaniji smo imeli svoje priložnosti, ki pa jih nismo znali izkoristiti. Zmagovalca so odločile malenkosti; Nemčija je v končnici zadela trikrat zapored, mi pa smo zaradi vložene energije v obrambi izgubili zbranost v napadu. Kljub razočaranju sem prepričan, da ima slovenska ženska košarka svetlo prihodnost," je povedal selektor Dzordzis Dikeulakos.

Zala Friškovec je dodala: "Ponosna sem na to ekipo. Dale smo vse od sebe, vložile ogromno energije v to tekmo, vendar se nam žal ni izšlo. Težko je bilo v zaključku tekme igrati brez Eve Lisec, ki je obsedela na klopi s petimi osebnimi napakami."