Američani so upravičili vlogo favoritov in bili od izida 20:20 (12. minuta) vseskozi v vodstvu. Njihova najvišja prednost je znašala 19 točk (61:42) v tretji četrtini. Pri ZDA je bil s 15 točkami najučinkovitejši Kemba Walker, deset jih je dodal Donovan Mitchell. Tudi pri Grkih je najboljši Giannis Antetokounmpo dosegel 15 točk. Kljub porazu imajo Grki še možnost za četrtfinale, za kar morajo v zadnjem krogu za 12 točk premagati Čehe, ki so v prvi tekmi skupine s 93:71 nadigrali Brazilijo.

Kemba Walker (levo) je bil s 15 točkami najboljši pri ZDA. Enako učinkovit je bil na drugi strani Giannis Antetokounmpo. Foto: EPA

Čehi proti Braziliji vodili od začetka do konca
Čehi so Braziliji povzročili prvi poraz na prvenstvu. Kmalu so prevzeli vajeti igre v svoje roke, vodili so celo srečanje in iz minute v minuto višali prednost. Najvišja je bila sredi zadnje četrtine, ko je znašala kar 29 točk. Znova je češko igro izvrstno vodil Tomaš Satoransky, ki se je izkazal z novo vsestransko predstavo. Z 20 točkami je bil prvi strelec tekme, ob tem pa je v statistiko vpisal še sedem skokov in devet podaj. Ondrej Balvin je zbral dvojnega dvojčka, saj je ob 15 točkah ujel še 11 odbitih žog in bil najzaslužnejši za češko prevlado pod obročema. Prvi brazilski strelec je bil Vitor Benite z 12 točkami.

Avstralija strla Dominikansko republiko

Veselje Francozov po zmagi nad Litvo. Foto: EPA

Avstralija je v skupini L z uspehom (82:76) proti Dominikanski republiki, ki je z zmago nad Nemčijo in uvrstitvijo med najboljših 16 na Kitajskem pripravila prijetno presenečenje, ostala neporažena. Boomersi so upravičili vlogo favorita, toda vrsta Nestorja Garcie je nudila dober odpor. Avstralci so sicer ves čas vodili. Dobrih devet minut pred koncem le s 57:54, toda v naslednjih štirih minutah so pobegnili na +11. Z dvomestno prednostjo so vstopili v zadnjo minuto, v kateri pa je Dominikanski republiki uspelo nekoliko omiliti poraz. Z 19 točkami je bil prvi strelec tekme Patty Mills.

Francija zapečatila usodo Litve
Francozi so pokopali vse četrtfinalne možnosti Litve z zmago 78:75. Francija je s 26:14 dobila že prvo četrtino, nato vodila že za 17 (59:42), a so se Litovci vrnili in tri minute pred koncem celo povedli 72:70. A končnica je spet pripadla Franciji, ki je s košem Nanda De Cola 15 sekund pred koncem za 78:75 odločila zmagovalca. Evan Fournier je bil s 24 točkami najučinkovitejši mož tekme.