Bruno Fernandes se je takole nasmehnil, ko je v izdihljajih tekme dosegel še četrti zadetek Portugalske. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo ni imel svojega večera, a se je kljub vsemu vpisal med strelce. Foto: Reuters

Portugalci so bili pričakovano boljši nasprotnik. Aktualni evropski prvaki so že v prvem polčasu skoraj ves čas prevladovali, a zapravili kopico priložnosti. Zaključni streli so bili neučinkoviti, šele v 42. minuti je izraelska obramba vendarle klonila. Po podaji Joaa Cancela je zvezdnik Manchester Uniteda 'iz prve' žogo poslal v spodnji levi kot gola nasprotnika.

Portugalci so zavohali kri, med strelce se je končno vpisal tudi Cristiano Ronaldo, ki je do tedaj ves čas pretil obrambi in vratarju Ofirju Marcianu. Akcijo za zadetek je z ukradeno žogo začel William Carvalho, nadaljeval jo je Bruno Fernandes, ki je z natančno podajo lepo našel vtekajočega Ronalda, ta pa je neubranljivo silovito sprožil in zadel za 2:0.

Skoraj identična zgodba se je zgodila v drugem polčasu. Portugalci so ves čas pretili, izraelska obramba je zdržala vse nalete, nato pa popustila v končnici. Natančneje v 86. minuti, ko se je med strelce vpisal še Cancelo, ki je Marciana ukanil z natančnim plasiranim strelom. Piko na i visoki zmagi je v sodnikovem dodatku dodal Bruno Fernandes. Tudi on je zavrtinčil žogo in Maricana ugnal z roba kazenskega prostora za končnih 4:0.

Portugalci so tako na najboljši mogoči način končali priprave na prvenstvo stare celine, ki ga začenjajo prihodnji torek proti Madžarski. V skupinskem delu tekmovanja se bodo nato pomerili še z Nemčijo in Francijo.