Emil Forsberg je v 77. minuti natančno meril z enajstmetrovke. Vratar Dubravka se je vrgel v pravi kot, vendar ni mogel preprečiti odločilnega švedskega zadetka. Foto: Reuters

Forsberg je na tekmi 2. kroga skupine E na 16. evropskem prvenstvu z bele točke zadel v 77. minuti, ko je natančno meril v levi kot Martina Dubrovke. Švedska, ki je s Španijo v 1. krogu igrala 0:0, ima očitno trdno obrambo, saj je na svojih sedmih letošnjih tekmah dobila le en gol. Slovaška je pokazala precej manj kot ob zmagi nad Poljsko z 2:1. Sprožila ni nobenega strela v okvir vrat. V šestem medsebojnem obračunu še nima zmage nad Švedi.

Zadetek s tekme med Švedsko in Slovaško

Dolgčas v prvem polčasu
V prvem polčasu ni bilo nobene zrele priložnosti, edini strel v okvir vrat je v 3. minuti sprožil švedski kapetan Sebastian Larsson, a Dubravka ni imel nobenih težav. Verjetno je bil to najdolgočasnejši polčas letošnjega EP-ja.

Isak v drugem delu večkrat ogrozil slovaška vrata
Nadaljevanje je hitro prineslo nekaj razburljivega dogajanja. Takoj po odmoru je imel precej prostora Alexander Isak, poskusil je od daleč, toda Milan Škriniar je strel blokiral. V 59. minuti je bilo spet vroče pred slovaškim golom. Z desne strani je podal Larsson, z glavo pa je dobro streljal branilec Ludwig Augustinsson. Dubravka je sijajno odreagiral in z levico žogo preusmeril čez vrata.

Švedska je bila boljša, v strelih v okvir vrat je bilo 4:0. Alexander Isak (na fotografiji) je v drugem polčasu pogosto vnašal nemir v slovaško obrambo. Predvsem v 71. minuti je dobro meril, a se je izkazal slovaški vratar Martin Dubravka. Isak je bil izbran za igralca tekme. Foto: Reuters

Ob izteku 60. minute je podobno z glavo čez gol streljal še Marcus Danielson, v 67. minuti pa se je (po podaji Lustiga z desne) v isti vlogi znašel še Isak, tudi on pa je meril nekaj centimetrov previsoko.

Dubravka kljub nekaj odličnim obrambam tragični junak obračuna
V 71. minuti je Isak odlično preigraval in sprožil z roba kazenskega prostora. Znova se je izkazal vratar Newcastla, ki pa je bil kljub nekaj odličnim posredovanjem vendarle nesrečni junak. V kazenskem prostoru je namreč po uigrani švedski akciji šest metrov od gola naredil prekršek nad rezervistom Robinom Quaisonom, sodnik Daniel Siebert pa je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Kamplov soigralec pri Leipzigu, 29-letni Emil Forsberg.

Hamšik: Drago smo plačali pasivno igro v drugem delu
"Čudna tekma. Dobro smo jo začeli, nato pa bili nekaj časa brez priložnosti. Med odmorom smo se temeljito pogovorili in si dopovedali, da lahko nadaljujemo bolje," je povedal Emil Forsberg. Kapetan Slovaške Marek Hamšik je obžaloval neprepričljivo igro v drugem polčasu: "Škoda. Če ne bi zadeli z enajstmetrovke, bi verjetno izvlekli remi, kar bi bila za nas zlata točka. V drugem počasa smo bili preveč pasivni, kar smo drago plačali." Vratar Dubravka je dodal: "Občutek sem imel, da smo boljši tekmec, nismo si zaslužili poraza."