Aaron Ramsey je v 43. minuti zadel za vodstvo Walesa z 1:0. Foto: AP

V 43. minuti je po imenitni dolgi podaji Garetha Bala najprej zadel Aaron Ramsey, ki je stekel v kazenski prostor in žogo poslal v mrežo. Po uri igre je imel Wales priložnost za povišanje vodstva, a je Bale po prekršku nad njim z 11-metrovke streljal visoko čez prečko. V 95. minuti je končni izid postavil branilec Connor Roberts, znova je bil podajalec Bale.

Turki so za uvod v turnir v petek visoko s 3:0 izgubili proti Italiji, medtem ko so Valižani dan pozneje remizirali s Švicarji (1:1).

Prvi polčas je minil v dokaj enakovredni igri, v kateri so si oboji priigrali kar nekaj obetavnih akcij, Turki so, denimo, v 9. minuti zagrozili prek Buraka Yilmaza, ki je zgrešil cilj, v 29. in 30. pa so Valižani dvakrat žogo odbili pred golovo črto.

Pri Walesu je bil najnevarnejši Ramsey. V 6. in 24. minuti je imel dvakrat izvrstno priložnost za vodstvo, a je prvič veselje preprečil turški vratar, drugič pa je Valižan zgrešil. Toda igralec Juventusa se je odkupil v 43. minuti. Bale je že pred tem nekajkrat s podobnimi podajami vnesel negotovost v turško zadnjo vrsto.

Turki so v drugem polčasu takoj imeli dve polpriložnosti, v 54. minuti pa je Yilmaz s petih metrov z volejem žogo poslal čez gol. Valižani so bili znova nevarni v 58. minuti, znova je v kazenskem prostoru streljal Ramsey, a je bil Ugurcan Cakir dobro postavljen.

Valižani so znova resneje ogrozili Cakirja v 79. minuti, ko je z glavo poskusil Bale, a je ostalo pri 1:0. V 87. minuti pa je Merih Demiral le poskrbel, da se je moral izkazati Danny Ward, ko je streljal z glavo. Izenačenja ni bilo, pač pa se je mreža znova zatresla na drugi strani.