Slovenci so gladko premagali Bolgarijo, ki naj bi bila na papirju poleg Italije najtežja tekmica v skupini. Foto: CEV

Slovenci so odlično odprli vse tri nize in zlahka osvajali točke, tako da so bili mestoma tudi nebogljeni Bolgari brez možnosti. Še najbolj so se približali v tretjem nizu, ko so edinkrat na dvoboju povedli (13:12), a so evropski podprvaki stvari hitro postavili na svoje mesto.

Šibke točke v slovenski igri tako rekoč ni bilo, odlično je deloval servis, prav tako blok in sprejem. Z zbrano igro od začetka do konca – izjema je bila le sredina tretjega niza – je bil dvoboj končan po uri in 22 minutah. Nizi so se končali na 18, 19 in 21.

"Odigrali smo najboljšo tekmo na tem prvenstvu," je takoj po koncu povedal Jani Kovačič. Najučinkovitejši pri Slovencih je bil Klemen Čebulj s 15 točkami, eno manj je dosegel Tine Urnaut. Dvomesten je bil še Tonček Štern.

Slovenci, ki so letos v Ligi narodov Bolgare že zanesljivo premagali, so tekmo odlično začeli. S servisi Čebulja in Alena Pajenka ter dobrim blokom so povedli s 5:1, nato pa prednost držali vse do konca prvega niza. Tekmec se je nekajkrat približal na dve točki zaostanka, da pa bodo Slovenci niz dobili, je bilo jasno po treh odličnih servisih Čebulja (dva asa), ko so povedli z 20:14.

Raznovrstnost slovenske igre se je nadaljevala tudi v drugem nizu. Branilci srebra so blesteli v vseh elementih, v obrambi so rešili nekaj nemogočih žog, v napadu pa bili zanesljivi, posledica tega je, da so si hitro nabrali prednost. Pri izidu 13:6 je bilo videti, da se bodo sprehodili skozi drugi niz, a po vodstvu 15:8 so zašli v krizo in dovolili tekmecu, da se je nekajkrat približal na tri točke zaostanka. Toda nato so se znova zbrali in niz mirno pripeljali do konca.

Čebulj meni, da bo tekma proti Italiji še težja

Zbrano so začeli tudi tretji niz, v katerem so povedli s 6:3. Toda Bolgari se niso predajali, vzpostavili so ravnotežje, pri izidu 13:12 nasploh prvič na tekmi povedli. Čebulj je s servisi poskrbel za tri zaporedne točke, as Jana Kozamernika je pomenil vodstvo 18:15, ki ga je nekaj trenutkov pozneje Čebulj še povečal.

O prvem mestu v skupini bo odločal sredni dvoboj s še neporaženimi Italijani, ki se bo začel ob 15.45.