Nemčija, dvakratna evropska prvakinja (2004, 2016), je za uvod premagala Belorusijo. Foto: EPA
Sorodna novica Proti favoriziranim Dancem morda brez kapetana Jureta Dolenca

Nemci, ki so na Slovaško pripotovali brez nekaterih dolgoletnih nosilcev igre (Gensheimer, Pekeler, Weinhold), so slabo začeli tekmo, saj je Belorusija povedla s 7:2, polčas pa dobila z 18:17.

Prvo nemško vodstvo v drugem polčasu je prišlo s 36. minuto (21:20). Marcel Schiller (do tedaj pet golov iz petih strelov) je s krila v 55. minuti bolj kot ne odločil obračun (31:26). Kai Häfner (8 zadetkov) je bil izbran za najboljšega igralca tekme.

Na drugi današnji tekmi v skupini D je Poljska s 36:31 ugnala Avstrijo, ki jo vodi Aleš Pajovič. Najbolj učinkovit igralec je bil z devetimi goli Arkadiusz Moryto. Pri Avstrijcih je Sebastian Frimmel dosegel osem zadetkov.

Islandija premagala Portugalsko
Izjemno zanimivi boji se obetajo v skupini B. V četrtek je Nizozemska pred 20.000 gledalci v Budimpešti premagala Madžarsko z 31:28, danes pa je Islandija odpravila Portugalsko z 28:24. Pri rokometaših iz dežele gejzirjev sta bila najbolj učinkovita Bjarki Elisson in Sigvaldi Gudjonsson s po petimi goli, pri poražencih pa Victor Iturriza in Andre Sousa. Oba sta dosegla po štiri zadetke.

Slovenija je turnir začela z zmago nad Severno Makedonijo (27:25), v soboto pa jo ob 20.30 čaka Danska (prenos na TV SLO 2).