Danci so po lanskem osmešenju na evropskem prvenstvu znova pokazali svojo moč. Foto: EPA

Dvoboj je bil dolgo izenačen, v drugem polčasu pa se je "razbranil" danski vratar Niklas Landin (kar 15 obramb, 41-odstotna učinkovitost) in bil glavni junak drugega zaporednega danskega naslova.

Landin je v drugem polčasu nizal obrambo za obrambo. Foto: EPA

Danci prvi ušli na +2
Prvi polčas je bil izjemno izenačen, v uvodu sta se ekipi ves čas izmenjavali v vodstvu, Danci so prvič ušli v vodstvo v 17. minuti (8:6). A takoj v naslednji akciji so ostali brez izključenega igralca in Švedi so v hipu izenačili (8:8), nato pa sami povedli za dva zadetka (12:10).

Ob polčasu neodločeno
Rumeni so pri 13:11 z igralcem manj celo lovili prednost treh golov, a jim ni uspelo streti danske obrambe. Rdeči so v zadnji minuti poskrbeli, da je bila razlika pred odhodom v slačilnico izničena (13:13). V tem delu igre je Nikolaj Nielsen za Dance dosegel štiri gole, nobenemu Švedu ni uspelo dati več kot dveh golov.

Tekma je potekala pred praznimi tribunami. Foto: Reuters

Holm s tremi goli začel danski niz
V nadaljevanju je bil izid izenačen do 19:19, nato je Dancem uspela serija 3:1 (vse gole za rdeče je dosegel Jakob Holm, ki v prvem polčasu ni igral) in prednosti niso več izpustili. Švedi so imeli dobri dve minuti pred koncem priložnost, da znižajo na 25:24, a je izjemni Niklas Landin ubranil sedemmetrovko, na drugi strani pa je njegov brat Magnus Landin odločil zmagovalca. Pri Švedih ni bil razpoložen zvezdnik Jim Gottfridsson, ki je od desetih poskusov zadel le dvakrat.

Drugič prvaki brez poraza
Danci so tako še drugič zapored osvojili naslov svetovnega prvaka, obakrat jim je to uspelo brez enega samega poraza. Švedi ostajajo pri štirih naslovih, zadnjič so bili zlati leta 1999 prav v Egiptu.

Hansen MVP turnirja
Kar pet rokometašev, ki so igrali v finalu, je bilo izbranih v idealno ekipo prvenstva. Za MVP-ja turnirja je bil izbran Mikkel Hansen, ki je bil s sedmimi goli tudi prvi strelec finala.