Španci ohranjajo 100-odstotni izkupiček na SP-ju – po tekmah proti Črnogorcem, Čilencem, Irancem in Poljakom so premagali Slovence. Statistika je šla v prid Špancev že pred tekmo, saj je na 13 soočenjih s Španijo na velikih tekmovanjih Slovenija slavila zgolj enkrat: na EP-ju 2018 je bilo v Varaždinu 31:26 za Slovence. Štirinajsto srečanje znova ni prineslo veselja v slovenski tabor. Foto: Reuters

Varovanci Uroša Zormana so doživeli drugi poraz na SP-ju. Po porazu proti Francozom v skupinskem delu v Katovicah so praznih rok ostali tudi v glavnem delu proti Špancem.

Španci so v prvem polčasu vodili za štiri gole, toda Slovenci so jih ujeli, ob polčasu sta bili ekipi izenačeni (15:15). Drugi polčas je bolje začela Slovenija, ki je večkrat vodila za gol. V drugem delu drugega polčasa pa so slovenski rokometaši popustili, Španci pa so to kaznovali, povedli so za šest golov in tekmo so mirno pripeljali h koncu.

Najučinkovitejši v slovenskem taboru je bil Jure Dolenec s sedmimi goli, Blaž Janc je dosegel pet zadetkov.

Izenačen prvi polčas
Zorman je v uvodno postavo uvrstil vratarja Urbana Lesjaka, krilna igralca Blaža Janca in Tilna Kodrina, krožnega napadalca Blaža Blagotinška ter zunanje igralce Deana Bombača, Jureta Dolenca in Aleksa Vlaha. Slednjega je uvodoma v obrambi 6-0 menjal Borut Mačkovšek, zelo kmalu pa je namesto Dolenca obrambne naloge Zorman zaupal Klemnu Cehtetu.

Zorman zelo nezadovoljen s švedskima sodnikoma

Španija je povedla z 0:2, prvi gol za Slovenijo po dobrih štirih minutah igre je dosegel Tilen Kodrin (1:2). Španci so hitro povedli za dva gola (2:4) in vodstvo so nato tudi podvojili (3:7).

Sorodna novica Zorman po porazu s Španijo: Sodniški kriterij ni bil isti

Z delnim izidom 3:0 je Slovenija ujela Špance (6:7). Po golu Deana Bombača v 16. minuti so varovanci Uroša Zormana izenačili (7:7). A Španci so z dvema zaporednima goloma znova povedli (7:9). Ekipi sta bili enakovredni (9:9, 10:10, 12:12). Borut Mačkovšek je v 27. minuti po odlični podaji Blaža Janca poskrbel za prvo slovensko vodstvo na tekmi (14:13). Na polčas sta ekipi odšli izenačeni (15:15).

V prvem polčasu je bil razpoložen tudi Urban Lesjak, ki je zbral deset obramb. Borut Mačkovšek in Dean Bombač sta za Slovenijo v prvem polčasu dosegla po tri gole.

Izkušeni španski rokometaši z dolgimi napadi v drugem polčasu strli Slovence

Slovenci popustili v drugem delu drugega polčasa
Prva v drugem polčasu je mrežo zatresla Slovenija (16:15). Nadaljevala se je izenačena igra, Slovenija je povedla za gol, a Španci so večkrat izenačili.

Slovenski rokometaši so v 37. minuti po golu Blagotinška zadnjič na dvoboju povedli z 19:18, nato pa so v dvorani Tauron zagospodarili rokometaši s Pirenejskega polotoka.

Slovenija je po nekaterih tehničnih napakah izgubila ritem v svoji igri, kar so izkušeni Španci izkoristili in jim v 49. minuti ušli na pet golov (21:26).

Dolenec je v 54. minuti uspešno izvedel sedemmetrovko (23:26), a Španci so znova povedli za pet (23:28), upanje Slovencev je splavalo po vodi. Za piko na i so Španci ob koncu tekme povedli z najvišjo prednostjo (23:29).

Slovenski rokometaši se po krizi med 37. in 49. minuto niso več pobrali

Slovence čaka še tekma proti Črnogorcem
Slovence v nedeljo čaka zadnja tekma proti Črnogorcem. V primeru zmage in osvojitve tretjega mesta v skupini I bodo naredili velik korak proti uvrstitvi na enega od treh kvalifikacijskih turnirjev za nastop na poletnih olimpijskih igrah v Parizu 2024.