Petter Northug (desno) je še petič z Norveško osvojil zlato medaljo v štafeti. Vselej je tekel v zadnji predaji. Foto: Reuters
Norvežani prvaki osmič zapored
Norvežanom večni boj s Švedi

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji predaji, ko je Petter Northug v ciljnem finišu odbil napad Calleja Halfvarssona. Tretje mesto je pripadlo Franciji.

Dominanca brez primere: 13/12 zlatih medalj
Norvežani so tako od zadnjih 13 štafet na svetovnih prvenstvih osvojili kar 12 zlatih medalj. Brez nje so ostali le leta 1999, ko so bili drugi. Takrat so naslov presenetljivo osvojili Avstrijci.

Tekače čakata le še oba maratona
V soboto bo v Falunu na sporedu ženski maraton na 30 kilometrov, prvenstvo pa se bo tradicionalno končalo v nedeljo z moškim maratonom na 50 kilometrov. Obe tekmi bosta s skupinskim štartom v klasičnem koraku.