Federica Brignone je četrtič zapored dobila tekmo alpske kombinacije. Foto: EPA

Brignonejeva je svoj superveleslalomski nastop opravila izjemno, že ob prihodu v cilj je bilo jasno, da ji bo vodstvo težko odvzeti, na koncu sta se ji še najbolj približali Slovakinja Petra Vlhova, ki je zaostala za 58 stotink sekunde, in Avstrijka Nina Ortlieb (+0,66).

Velika napaka Vlhove
Brignonejeva je nato tudi slalomski del odpeljala brezhibno, tako da je bila Vlhova edina, ki bi ji realno lahko preprečila slavje. Specialistka za slalom je imela v štartni hišici 58 stotink zaostanka, ki ga je v zgornjem delu počasi začela topiti, v srednjem delu je bila le še šest stotink počasnejša od vodilne, nato pa je storila napako, povozila količek in odstopila. Boleča točkovna ničla za Slovakinjo v boju za veliki kristalni globus! Druga je bila Avstrijka Franziska Gritsch, tretje mesto je nekoliko presenetljivo osvojila Čehinja Ester Ledecka.

Ferkova šesta, Štuhčeva izpustila slalom
Od Slovenk se je na superveleslalomu najbolje odrezala Maruša Ferk, ki je s štartno številko 29 osvojila 9. mesto, za vodilno tekmovalko pa zaostala sekundo in 47 stotink. V finalu je položaj še izboljšala in tekmo sklenila na 6. mestu, kar je njena daleč najboljša uvrstitev v letošnji sezoni.

"Zadnji tedni so bili zame precej turbulentni. Bila sem na turneji v Južni Koreji, sledile so precej ponesrečena Zlata lisica in nato tekme za evropski pokal v hitrih disciplinah, na katerih pa sem bila zelo uspešna. Dobila sem vstopnico za Crans Montano, dvignila se mi je samozavest in na tekmi se mi je zelo lepo izšlo," je bila presrečna Ferkova. Še zlasti je bila zadovoljna s superveleslalomsko predstavo: "Zelo, zelo sem zadovoljna. Dejstvo je, da imam še kar nekaj rezerve. Tudi slalom ni bil slab, pravzaprav je bila to moja najboljša letošnja slalomska vožnja. Ponosna sem na to šesto mesto."

Ilka Štuhec (štartna številka 2), ki je bila v ciljni areni zadovoljna s svojim nastopom, je na superveleslalomu dosegla 13. čas (+1,68), za nastop v slalomskem delu kombinacije pa se ni odločila.

Italijanka na vrhu skupnega seštevka
Brignonejeva je v nedeljo v Crans Montani ubila dve muhi na en mah – dosegla je zmago v svetovnem pokalu, za nameček pa je prevzela še vodstvo v skupnem seštevku za veliki kristalni globus, kjer ima zdaj deset tekem pred koncem 73 točk naskoka. Tretjeuvrščena Vlhova zaostaja za 159 točk. Štuhčeva je na lestvici izgubila eno mesto in je zdaj 33., največji skok je uspel Ferkovi, ki je napredovala za 40 mest in je zdaj 76.