Ilka Štuhec v Val d'Iserju nakazuje, da je sposobna uvrstitve v prvo deseterico. V Savojskih Alpah sta na sporedu dva smuka in v nedeljo še superveleslalom. Foto: EPA

Po moških prve tekme v hitrih disciplinah v sezoni 2020/21 svetovnega pokala v alpskem smučanju v Val d'Iserju čakajo tudi ženske. Na startu sta bili tudi Slovenki Ilka Štuhec in Maruša Ferk, ki sta drugi preizkus proge končali na 9. in 36. mestu. Zaostanek Štuhčeve za najhitrejšo Američanko Breezy Johnson je znašal 1,59 sekunde, Ferkova pa je zaostala že kar 3,20.

Norvežan Aleksander Amodt Kilde (2:02,09) je dosegel najhitrejši čas drugega uradnega treninga pred sobotno smukaško preizkušnjo za svetovni pokal alpskih smučarjev v Val Gardeni. Od slovenskega kvarteta je najhitreje progo Saslong premagal Klemen Kosi, ki je za Kildejem zaostal 2,09 sekunde za 27. čas.

Čater z rdečo majico še v ozadju
Miha Hrobat
je z zaostankom 2,68 sekunde vpisal 43. čas drugega treninga. Martin Čater (+2,87) je trening končal na 46. mestu. Boštjan Kline, ki je bil s sedmim časom najhitrejši Slovenec na prvem treningu smuka, je bil tokrat bolj zadržan. Njegov zaostanek 3,01 sekunde je pomenil 49. čas.

Čater je v soboto v Val d'Iserju z zmago, svojo prvo v svetovnem pokalu, spektakularno odprl smukaško sezono. Celjan pa bo v soboto prvič v svetovnem pokalu oblečen v rdečo majico vodilnega smukača v seštevku discipline.