Lara Gut Behrami je še povečala prednost v supervelelslalomskem seštevku za svetovni pokal. Foto: EPA

31. I. ŠTUHEC         SLO           16

29-letnica je bila na domačem terenu preprosto razred zase. Prvi pravi mejnik na tekmi je sicer postavila Italijanka Federica Brignone, a ga je smučarka iz Sorenga zlahka dosegla in presegla.

Že pri prvem merjenju vmesnega časa je imela 34 stotink sekunde, pri drugem je prednost znašala že slabe pol sekunde. V srednjem delu resda ni razvila najvišje hitrosti, a je bila zato v tehnično zahtevnem delu proge izjemno natančna, v spodnjem delu je bila daleč najhitrejša, ciljno črto je prečkala z več kot sekundo naskoka (-1,02).

To je bila za Laro Gut Behrami, ki je letos v odlični formi, 28. zmaga v karieri in tretja v Crans Montani, potem ko je v smučarskem smučišču v kantonu Valais dobila že oba smuka 21. in 22. februarja lani.

Še najbolj se ji je približala Avstrijka Tamara Tippler, ki je zaostala za 93 stotink sekunde in je tako rešila načeto avstrijsko čast. Tretja je bila Brignone.

Sicer pa je bila proga tehnično precej zahtevna, imela je kar nekaj pasti, v katere sta se že na uvodu tekme ujeli Slovakinja Petra Vlhova in domačinka Wendy Holdener. Na ciljni strmini je pri skoku med drugimi napako naredila tudi Italijanka Sofia Goggia, zmagovalka zadnjih štirih smukaških preizkušenj za svetovni pokal, in odstopila ter ostala brez točk.

Ilka z bolečinami v gležnju več kot tri sekunde zadaj
Na startu sta bili tudi Slovenki Ilka Štuhec in Maruša Ferk. Bolje se je odrezala Ferkova, ki je s štartno številko 39, predvsem po zelo dobro odpeljanem srednjem delu proge, osvojila 25. mesto. Za zmagovalko je zaostala za dve sekundi in 25 stotink. Ilka Štuhec, ki se je na progo podala s startno številko 6, je nastop opravila z bolečinami v gležnju, kar se je poznalo na končnem rezultatu.

Ilka Štuhec ni imela svojega konca tedna. Na treh tekmah v Crans Montani je dvakrat ostala brez točk. V petek je bila na smuku 37., v soboto je smukaško preizkušnjo sklenila na 27. mestu, tokrat je bila 32. Foto: EPA

Za tedaj vodilno Brignonejevo je že pri prvem merjenju vmesnega časa zaostajala za slabo sekundo (+0,98), zaostanek se je nato počasi, a vztrajno večal, do cilja se je več kot podvojil (+2,14). Ostala je brez točk, osvojila je 32. mesto, za zmagovalko je zaostala za tri sekunde in 16 stotink.

Obe Slovenki izgubili nekaj mest
V seštevku za mali kristalni globus v tej disciplini ima Gut Behrami na vrhu 245 točk, 76 več od najbližje zasledovalke, rojakinje Corinne Sutter (169 točk), ki je bila tokrat deveta. Na tretje mesto je skočila Brignone (165). Obe Slovenki sta v seštevku izgubili nekaj mest: Maruša Ferk šest (zdaj je 28.), Ilka Štuhec pa deset (31.). V skupnem seštevku je v najboljši trojici prišlo do ene spremembe, Gut Behrami je zdaj tretja s 667 točkami. Še vedno vodi Vlhova (861 točk) pred Švicarko Michelle Gisin (743).