Miha Hrobat je drugič letos na smukih zasedel 11. mesto. Boljši je bil le lani, ko je bil v Kitzbühelu sedmi. Foto: EPA

Hintermann – njegova mama je Slovenka – je za osem stotink prehitel Vincenta Kriechmayrja, za 19 pa Camerona Alexandra. Avstrijec je dosegel 34. stopničke v karieri, 15. smukaške, Kanadčan pa je med prvimi tremi končal tretjič, drugič mu je to uspelo na tem prizorišču, potem ko si je pred dvema letoma zmago razdelil prav s Hintermannom.

Nastop Hintermann na smuku v Kvitfjellu

Ta je zmagal tretjič v karieri. Obe smukaški je torej dosegel v Kvitfjellu, kjer je v kraljevi disciplini tretjič zapored stopil na oder za zmagovalce. Lani namreč smučarji tu niso nastopili, pred dvema letoma pa je zmagal na prvem, na drugem smuku pa je zasedel tretje mesto. Na stopničke se je zavihtel prvič po dobrem letu.

Odermatt povišal prednost pred Sarrazinom

Marco Odermatt ima 12 tekem pred koncem v skupnem seštevku že 858 točk naskoka. Švicarski as se s Kvitfjellom še ni spoprijateljil. Tokrat je bil malce razočaran s sedmim mestom, a je to njegov najboljši rezultat na tem norveškem smučišču. Najboljši smučar na svetu se bori za tri male kristalne globuse. V veleslalomu in superveleslalomu ima lepo prednost, bolj pa je izenačen obračun v smuku.

Nastop Hrobata na smuku v Kvitfjellu

Tokrat je prejel 36 točk, kar pomeni, da ima pred zadnjo tekmo v kraljevski disciplini te sezone 42 točk naskoka pred Cyprienom Sarrazinom. Francoz, ki je letos navdušil s prebojem med najboljše v hitrih disciplinah in zmagal na najzahtevnejših smukih v Kitzbühelu celo dvakrat in enkrat v Bormiu, se je v petek v Kvitfjellu poškodoval na treningu. Zaradi težav z mišico je izpustil smuk.

Hrobat izenačil drugi najboljši izid v karieri

Na finalu v Saalbachu bo v smuku lahko nastopil tudi Hrobat. Razmere so dopuščale dobro smučanje tudi tistim z visokimi startnimi številkami. 29-letni Kranjčan je imel številko 27, z zaostankom 0,89 je v cilj prišel na osmo mesto. Na koncu so ga trije še prehiteli, 11. mesto pa si je razdelil s Francozom Blaisom Giezendannerjem. To je izenačen njegov drugi najboljši dosežek v karieri. Letos je bil 11. že v Bormiu, boljši pa je bil le v Kitzbühelu lani, ko je bil sedmi. S 24 točkami se je v smukaškem seštevku prebila na 22. mesto.

"Cilj je bil, da smučam tako hitro, da bi se uvrstil v finale. Vedel sem, da bom moral zelo dobro smučati, saj so okoli mene v skupnem seštevku le smučarji, ki so bili danes zelo hitri, a uspelo mi je," je v izjavi za Smučarsko zvezo Slovenije dejal Hrobat. "Vožnja je bila kar dobra. Bilo je nekaj manjših napak, ki se tukaj kar poznajo na času. Glede na moj Kvitfjell v prejšnjih letih je bilo zelo dobro, saj gre za drsalno progo, kar mi sicer ne ustreza. Zato sem vesel, da mi je tudi tukaj uspelo."

Nastopa Naraločnika in Čatra na smuku v Kvitfjellu

Preostali trije Slovenci so ostali brez točk. Martin Čater je na 35. mestu za njimi zaostal 15 stotink, za zmagovalcem pa 1,45. Nejc Naraločnik je bil počasnejši 2,14, s čimer je zasedel 48. mesto, Rok Ažnoh pa je z zaostankom 3,32 prehitel le enega smučarja in bil 59.

Po Kvitfjellu, kjer bo v nedeljo še superveleslalom, sledijo trije konci tedna v tehničnih disciplinah, potem pa je na sporedu še finale v Saalbachu.