Vincent Kriechmayr je s številko 9 dobil svoj 9. smuk v svetovnem pokalu. Foto: Reuters

Vincent Kriechmayr je odlično smučal predvsem v spodnjem delu, po dobri polovici je bil namreč šele na desetem mestu, za takrat vodilnim Nemcem Romedom Baumannom je zaostajal 51 stotink sekunde, spodaj pa je vse nadomestil in rojaka (Baumann je sicer Avstrijec, zadnja leta pa vozi za Nemčijo) prehitel za devet stotink. Na oder je stopil še en Nemec Andreas Sander (+0,13).

Zmagoviti smuk Kriechmayrja
Ažnoh je tretjič nastopil na tekmah svetovnega pokala. Foto: Reuters

Odermatt napada rekord Maierja
V skupnih seštevkih je bilo že prej vse odločeno − Marco Odermatt si je že zagotovil veliki kristalni globus. Tokrat je s 15. mestom osvojil novih 16 točk, kar pomeni, da ima skupaj 1842 točk. Njegov veliki cilj je prebiti 2000 točk, moški rekord je od leta 2000 v lasti Hermanna Maierja. Norvežan Aleksander Aamodt Kilde je že pred tem osvojil mali globus, tokrat pa je osvojil šesto mesto.

Rok Ažnoh je nastopil, ker je mladinski svetovni prvak. Slovenec ni delal napak, a je imel premalo hitrosti, da bi posegel po točkah svetovnega pokala.

Smukaški debi Roka Ažnoha

"Proga ni bila zahtevna"
Ažnoh je v izjavi za TV Slovenija priznal, da je imal nekaj treme: "Zjutraj še ne, deset, 15 minut pred startom pa sem jo malce začutil. Naredil sem nekaj dihalnih vaj, pa je bilo boljše." O samem nastopu pa je rekel: "Proga v bistvu do srednje postaje ni zahtevna, je kar za 'nažgati'. Veliko je drsalnega dela, potem je pet ali šest superveleslalomskih zavojev, ki jih je treba korektno izpeljati, stati na spodnji smuči, mi je pa zmanjkalo v zadnjih dveh zavojih malo zbranosti za piko na i."