Vincent Kriechmayr je dobil tretji smuk letošnje sezone svetovnega pokala. Foto: Reuters

Izpeljali so 99. tekmo najboljših alpskih smučarjev v Val Gardeni. Prvotno bi moral biti smuk v Beaver Creeku, ki pa so ga preprečile vremenske razmere, tako da je vskočilo južnotirolsko prizorišče. Prvič je smuk tukaj dobil Kriechmayr, ki je sicer na progi Saslong že slavil, toda leta 2020 je bil najboljši v superveleslalomu.

To je sicer prva avstrijska zmaga v smuku na tem prizorišču po letu 2016, ko je bil najhitrejši Max Franz. 31-letni smučar iz Linza je svojo 13. zmago v svetovnem pokalu na skrajšani progi dosegel po izvrstnem spodnjem delu. V tretjem sektorju je imel šele 31. čas, zato pa je odlično odpeljal zadnjega, kjer je v primerjavi z drugim Odermattom pridobil 18 stotink.

Zmagovita vožnja Kriechmayrja na prvem smuku v Val Gardeni

Švicar, ki vodi v skupnem seštevku svetovnega pokala, je drugi zaporedni smuk končal na drugem mestu. Sploh prvič je v Val Gardeni vozil smuk, nov vrhunski rezultat pa je dosegel predvsem zaradi izvrstnega smučanja v četrtem sektorju, kjer je bil precej hitrejši od preostalih najboljših. 36. se je povzpel na stopničke, sedmič mu je to uspelo v smuku.

Dve stotinki je bil Odermatt hitrejši od Mayerja, ki si je 45. v karieri prismučal mesto na zmagovalnem odru, 22. v smuku. Četrti čas je postavil Francoz Johan Clarey, ki je bil tri stotinke hitrejši od petega Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja, sicer zmagovalca prvih dveh smukov v letošnji zimi. Zelo hiter je bil Avstrijec Daniel Hemetsberger, ki pa je na kameljih grbinah napravil napako in odstopil.

Nastopa Hrobata in Čatra na prvem smuku v Val Gardeni

Nastopila sta dva Slovenca. Ne Mihi Hrobatu ne Martinu Čatru se nastop ni posrečil. Imela sta številki 25 in 26. Hrobat je zaostal 1,56 sekunde in v cilju prehitel le Mattea Marsaglio. Za njim se je na progo podal Čater, ki je smučal še nekoliko počasneje (+1,83). Tudi on je bil ob prihodu v cilj boljši le od omenjenega Italijana. Na koncu sta bila 46. in 50.

"Slab dan in razočaranje, je pa vprašanje, kako nam je danes deloval material. Sami vožnji nista bili dovolj sproščeni za Val Gardeno, je pa tudi res, da noben segment proge ni bil res slab in tak zaostanek. Videli smo pa še to, kako zgoščen je moški svetovni vrh. Na skrajšani progi, kjer sneg ni zahteven, se ti mora vse poklopiti, da se naredi dober rezultat. Danes je dan za pozabo in jutri je nov dan. Upam na boljši odziv," je povedal slovenski trener Grega Koštomaj.

V petek bo v Val Gardeni superveleslalom (11.45), v soboto pa klasični smuk (11.45). Obe tekmi bosta v neposrednem prenosu na TV SLO 2 in MMC-ju.