V rdečo majico odeti Martin Čater je dolgo drsel po razpredelnici, a po številki 33 ga ni prehitel nihče več razen reprezentančnega kolega. Boštjan Kline je bil z visoko številko 56 najhitrejši med drugo polovico nastopajočih in se je z zaostankom 1,57 prebil vse do 17. mesta, s čimer je Čatra potisnil na končno 25. mesto.

Aleksander Aamodt Kilde je z drugo zmago v dveh dneh prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Foto: Reuters
Zmagoviti smuk Kildeja v Val Gardeni

Zmagovalec petkovega superveleslaloma Norvežan Aleksander Aamodt Kilde je bil na Saslongu razred zase tudi na smuku, saj je s prednostjo 62 stotink prehitel rojaka Kjetila Jansruda.

Šesta zmaga v svetovnem pokalu, tretja smukaška za 28-letnika iz okolice Osla, ki je zdaj novi vodilni v skupnem seštevku zime 2020/21.

Svetovni pokal v času pandemije – namesto gledalcev so v ciljnem izteku proge Saslong zbrani kar leseni kipi navijačev - lokalni rezbarji so naredili 40 skulptur. Foto: AP

Trojica Američanov do uspeha kariere
Norveški dvojec je nato s št. 12 razbil Američan Ryan Cochran-Siegle, ki se je na koncu približal prvemu mestu na le 22 stotink za svoje prve stopničke za zmagovalce. Prekaljeni smukač Švicar Beat Feuz (+0,54) se je zavihtel na tretje mesto.

Odlično so ekipno odsmučali Američani, saj se je Bryce Bennett (+0,62) zavihtel na četrto, Jared Goldberg (+0,72) pa na šesto mesto. Za prav vse tri Američane je Val Gardena prinesla dosežek kariere v svetovnem pokalu.

Vožnja Čatra v rdeči majici na Saslongu

Čater daleč od Val d'Isera
Takoj za Kildejem je s številko 8 štartal v rdečo majico vodilnega v smukaškem seštevku odeti Martin Čater, zmagovalec uvodnega smuka v Val d'Iseru s številko 41. Čater je že po zgornji tretjini zaostajal več kot sekundo, zaostanek je naraščal vse do cilja, kjer je ravno pri prečkanju črte imel nekaj težav. Z zaostankom 2,01 je v cilju prehitel le Otmarja Striedingerja in nato drsel po lestvici navzdol.

"Rezultat ni v redu, nisem zadovoljen. Za smučanje lahko rečem, da sem poskušal razviti hitrost in se boriti do cilja. A tako kot včeraj enostavno nisem uspel razviti hitrosti že na vrhu in posledično sem nato izgubljal čez celo progo. Treba se je nekaj naučiti, ta Val Gardena je bolj med položnimi. Očitno še nismo čisto naštudirali, kako tu smučati, a gremo dalje, treba je trenirati in se naprej boriti," je dejal Celjan.

Martin Čater je kot prvi Slovenec nastopil v rdeči majici vodilnega v smukaškem seštevku. Foto: Reuters

Bolj zadovoljen je bil po tekmi Kline, ki je za kar deset mest izboljšal svojo pred tem najboljšo uvrstitev na smukih v Val Gardeni, 27. mesto izpred osmih letih. "Danes je bilo super, uspela mi je vrhunska vožnja, dobro sem se počutil. Stvari gredo v pravo smer. Delam na pravih stvareh, iz tekem vzamem tisto kar je dobro in grem naprej. To je dobro tudi za točke Fis, za dobro startno številko. Zgoraj je bila proga že kar načeta, bilo je že veliko lukenj, a sem dobro vzel linijo in šel nad temi luknjami. Potem je bila proga enakovredna za vse in uspelo mi je dobro odpeljati."

Med 61 smukači je nastopil še tretji Slovenec Klemen Kosi, ki je zasedel 52. mesto (+4,07).

Sledi skok v Alto Badio
V petek se je v Grödnu/Val Gardeni odvil superveleslalom, na katerem je zmagal Norvežan Aleksander Aamodt Kilde. Med Slovenci je bil najboljši Kline na 19. mestu.

Smučarska karavana se bo po smuku tudi s helikopterji preselila v Alto Badio, kjer bo v nedeljo na sporedu znameniti veleslalom, v ponedeljek pa še slalom.