Slavje Sebastiana Fossa-Solevaaga po prihodu v cilj druge vožnje. Petič v karieri je stopil na stopničke na tekmah svetovnega pokala. Foto: Reuters

30-letni Foss-Solevaag, februarja svetovni prvak v Cortini d'Ampezzo, je bil po prvi vožnji drugi, na koncu pa je po januarskem slavju v Flachauu v svetovnem pokalu zmagal drugič v karieri s prednostjo desetih stotink sekunde pred Francozom Alexisom Pinturaultem, ki se je na stopničke povzpel s petega mesta.

Foss-Solevaag je pred letom dni v Madonni zaostal le za rojakom Henrikom Kristoffersenom, ki je tokrat po sedmem mestu v prvi vožnji v finalu odstopil.

Tretje mesto je z zaostankom 11 stotink za zmagovalcem zasedel Šved Kristoffer Jakobsen, ki je zadržal svoj položaj pred finalom. Pred desetimi dnevi v Franciji je bil drugi.

Žan Kranjec je z zaostankom dobrih dveh sekund in pol v prvi vožnji ostal brez finala na 40. mestu.

Noel imel več kot pol sekunde prednosti

Noel je na progi Canalone Miramonti v prvi vožnji upravičil vlogo favorita. Kot blisk se je pognal proti cilju, še posebej dobro je odpeljal srednji del proge. V spodnjem delu je le še zadržal dobre pol sekunde prednosti pred Fossom-Solevaagom. V drugi je imel pri zadnjem merjenju vmesnega časa slabo sekundo naskoka, a je nato odstopil po zdrsu tik pred ciljem.

Pravi polom so doživeli Avstrijci. Glavna aduta, Marco Schwarz in Manuel Feller, sta odstopila v spodnjem delu prve proge, in sicer v enakem zavoju, le pri drugih vratcih. Najvišje uvrščeni Avstrijec je bil tako Michael Matt na 20. mestu.

Kranjec brez finala, Marovt odstopil

Kranjec se je na progo podal s štartno številko 35, že ob prvem merjenju vmesnega časa je za Noelom zaostajal 83 stotink sekunde. Zaostanek se je v nadaljevanju le še večal, v spodnjem delu je zrasel prek dveh sekund, ciljno črto je prečkal z zaostankom dobrih dveh sekund in pol (+2,58). Zasedel je 29. mesto, hitro je postalo jasno, da se mu v finale ne bo uspelo uvrstiti. Na koncu je zasedel 40. mesto. Drugi slovenski predstavnik Tijan Marovt je odstopil.

V zadnjih sezonah najboljši slovenski slalomist Štefan Hadalin zaradi poškodbe hrbta ne tekmuje že vse od sredine novembra, ko je na paralelni tekmi v Lechu Zürsu zasedel osmo mesto.

Zadnje tekme v tem koledarskem letu za moške bodo v Bormiu. Tam bo v torek smuk, v naslednjih dveh dneh pa še dva superveleslaloma, tudi preloženi iz Lake Louisa.