Petra Vlhova je letos dobila tri od štirih slalomov za svetovni pokal. Foto: EPA

30. M. HROVAT           SLO        21

Prav Vlhova je že v prvi vožnji najbolje opravila s progo. Dobro je odpeljala zgornji del, najhitrejša pa je bila predvsem v spodnjem, kjer si je prismučala odločilno prednost pred tedaj vodilno Michelle Gisin, ki je v prvem delu zaostala za 8 stotink sekunde.

V finalu je Slovakinja svoj nastop opravila brezhibno. Obdržala je prednost iz prve vožnje pred vodilno Katharino Liensberger in suvereno zmagala še tretjič v sezoni. S tretjim mestom se je morala zadovoljiti Gisin, ki je na koncu zaostala za slabih sedem desetink sekunde.

V finalni vožnji sta sicer največ pridobili Hrvatica Leona Popović, ki je napredovala za 14 mest in je na koncu osvojila 14. mesto, ter Avstrijka Katharina Gallhuber, ki je pridobila 13 mest in je bila na koncu odlična šesta. Največ je v finalu izgubila Švedinja Elsa Fermbäck (13 mest; 21. mesto).

Polovični uspeh Slovenk
Od Slovenk se je kot prva po progi Schlossberg spustila Ana Bucik. Ta je v zgornjem delu storila manjšo napako, ki je malce zmotila njen ritem. Izgubljeno je malce nadoknadila z dobro odpeljanim srednjim delom, v spodnjem delu pa je bila nato znova počasnejša, tako da je za vodilno ob prečkanju ciljne črte zaostala za sekundo in pol. Bolje se je odrezala Andreja Slokar, za Vlhovo je zaostala sekundo in 14 stotink. Takoj po njenem nastopu se je izza oblakov nad smučiščem prikazalo sonce, vidljivost je bila izdatno boljša, zaradi česar se je še nekaj smučark uvrstilo v najboljšo deseterico, najboljši Slovenki pa sta posledično zdrsnili po lestvici navzdol. Meta Hrovat in Neja Dvornik sta odstopili.

Bucik in Slokar v finalu izgubili nekaj mest
V drugi vožnji sta nato obe slovenski finalistki pokvarili svojo uvrstitev. Bucik je že ob prečkanju ciljne črte nazadovala za štiri mesta, Slokar pa je po veliki napaki v zgornjem delu, zaradi katere je izgubila dobro sekundo, v iztek prismučala na 10. mesto. Na koncu je Ana Bucik z zaostankom dveh sekund in 31 stotink zasedla 21. mesto, Andreja Slokar je bila 24. (+3,13).

Vlhova potrdila primat v slalomskem seštevku
V slalomskem seštevku je Vlhova pobegnila Shiffrin za 120 točk, na tretje mesto je napredovala Liensberger, ki pa za Slovakinjo zaostaja že za debelih 178 točk. Slokar je ohranila svoj položaj na repu deseterice, Ana Bucik pa je zdaj 12. V skupnem seštevku za veliki kristalni globus pri vrhu ni sprememb, še vedno vodi Shiffrin, ki ima skoraj sto točk naskoka pred Italijanko, specialistko za hitre discipline, Sofio Goggio, tretja je Vlhova.