Priska Nufer je bila s svojim nastopom v ciljni areni vidno zadovoljna. Foto: EPA

41. M. FERK SAIONI      SLO          8

30-letna smučarka iz Alpnacha še nikoli do nedelje ni stala niti na stopničkah, a na progi Mont Lachaux je razveselila švicarske navijače.

Z zelo suvereno vožnjo, zlasti v srednjem drsalnem in predvsem spodnjem delu, si je zagotovila odločilno prednost pred tekmicami.

Na koncu se ji je še najbolj približala sobotna zmagovalca smuka na istem prizorišču, Čehinja Ester Ledecka, ki je v zgornjem delu zaostajala že za štiri desetinke sekunde, a je nato v spodnjem delu stopila razliko in ciljno črto prečkala z 11 stotinkami zaostanka.

Velik korak k osvojitvi malega kristalnega globusa je med drugim naredila Italijanka Sofia Goggia, ki je zasedla 3. mesto (+0,23) in odščipnila še nekaj točk za svetovni pokal svoji najbližji zasledovalki, domačinki Corinne Suter. Ta se je morala zadovoljiti s četrtim mestom, za Goggio, ki je osvojila jubilejne 40. stopničke v karieri, je zaostala za štiri stotinke sekunde.

Zelo blizu vrha je bila tudi Avstrijka Cornelia Hütter, ki je bila na dobri poti do stopničk, morda celo zmage, a je na ciljnem skoku popustila pod silami in grdo padla. Po krajši prekinitvi je na veliko olajšanje zbrane množice gledalcev vstala in s pomočjo zdravniške službe odsmučala proti izhodu.

Ilka Štuhec se je na progo podala s startno številko 22, že ob merjenju prvega vmesnega časa je zaostajala za slabe štiri desetinke sekunde, zaostanek se je nato počasi, a vztrajno večal tudi zaradi nižje razvite hitrosti od tekmic. Na koncu je za Nufer zaostala za sekundo in 82 stotink in zasedla 26. mesto. Maruša Ferk Saioni je zaostala za dve sekundi in dve desetinki, kar je bilo preveč za nove točke (35. mesto).

Shiffrin in Vlhova izenačeni
V skupnem seštevku za veliki kristalni globus se nam v zaključku sezone obeta srdit boj med Mikaelo Shiffrin in Petro Vlhovo. Slovakinja se je namreč na vrhu izenačila z Američanko, obe imata po 29 tekmah 1026 točk. Tretja je Goggia (851 točk). Prav ta ima pred finalom sezone v Meribelu največje možnosti za osvojitev smukaškega kristalnega globusa, potem ko je na nedeljskem smuku v Crans Montani še nekoliko povečala prednost pred Suter. Ta zdaj znaša 75 točk. Največji skok je naredila Ledecka, ki je s sijajnim koncem tedna v Švici s 7. skočila na 3. mesto smukaškega seštevka.

Smuk: Nastop Priske Nufer v Crans Montani
Smuk: Nastopa Ilke Štuhec in Maruše Ferk Saioni v Crans Montani
Alpsko smučanje - svetovni pokal: smuk (Ž), prenos iz Crans-Montane