Lara Gut Behrami se je z dvanajstimi zmagami v kraljevski disciplini izenačila s švicarskima asoma Beatom Feuzom in Didierjem Cuchom. Foto: Reuters

Goggia, ki je dobila zadnjih sedem smukov, na katerih je startala, je bila s številko pet spet hitra (prva pri vseh vmesnih časih), a v tretji četrtini proge malce nezbrana, ko ji je v desnem zavoju vzelo levo smučko. Ob veliki hitrosti je izgubila nadzor. Padla je, ustavila se je v zaščitni mreži. K sreči je hitro vstala in se odsmučala v dolino. Vse kaže, da ni resneje poškodovana, tako da bo verjetno v nedeljo že na startu superveleslalomske tekme.

Padec Sofie Goggie

Druga zmaga sezone za Laro Gut
Lara Gut je na slikoviti in zahtevni progi z divjo startno strmino – že nekaj sekund po startu so smučarke dosegle hitrost 120 km/h – našla pravo linijo, na zavitih delih ji je razkošno veleslalomsko znanje še kako prišlo prav. Nekaj zadnjih vrat sicer ni odsmučala najbolje, a izšlo se je za drugo zmago sezone in 34. kariere (v svetovnem pokalu), 12. v smuku. Le za desetinko sekunde (to pomeni slabe tri metre) je bila počasnejša Kira Weidle, tretje mesto (in s tem prve stopničke sezone) pa je s 44 sekundami zaostanka osvojila Avstrijka Ramona Siebenhofer.

Po dveh neprijetnih mesecih našla pravi ritem
"Vesela sem, da sem spet našla pravi ritem, čeprav sem precej utrujena. Zadnja dva meseca sta bila zame neprijetna. V Lake Louisu mi nikoli ni šlo najbolje, potem sem zbolela," je po 12. smukaški zmagi kariere (s tem se je izenačila z rojakoma Beatom Feuzom in Didierjem Cuchom) povedala Lara Gut, ki je sredi decembra zaradi covida-19 zapustila Val d'Isere in se v belo karavano vrnila šele z novim letom, v Kranjski Gori. Zdaj bo počasi vse misli preusmerila k Pekingu, kjer bo poskušala prvič osvojiti zlato olimpijsko medaljo.

Nastop Ilke Štuhec

Ilka Štuhec na robu petnajsterice
Italijane je potolažila Nadia Delago, ki je s četrtim mestom slavila svoj največji uspeh v svetovnem pokalu. Ilka Štuhec, ki je morala ob vstopu v novo leto zaradi okužbe izpustiti kar nekaj treningov, je s številko 18 zaostala 1,64 sekunde, osvojila je 15. mesto. To je njen drugi najboljši rezultat letošnje sezone.

"Današnja vožnja je bila generalno gledano "ok". Tisti najpomembnejši deli pa niso bili čisto v redu in sem tam izgubila ogromno časa. Sam občutek sicer ni bil tako slab. Proga je res v super stanju in je bilo res užitek smučati. Glede na dogajanje iz preteklih tednov zaradi covida in treningi, ki so bili zaradi tega odpovedani, je to "ok". Je nek začetek oziroma uvod v hitre tri tedne pred olimpijado. Sem nazaj, če se lahko malce pošalim, in imam v načrtu še stopnjevati stvari do olimpijskih iger," je dejala Ilka.

Ilka Štuhec napol v šali napol zares pravi, da je nazaj. Vsaj med najboljšo petnajsterico smukačic. Foto: AP

Maruša Ferk (+2,73) se ni uvrstila med najboljših 30. Petra Vlhova je za 26. mesto osvojila le pet točk, tako da na vrhu skupnega seštevka svetovnega pokala ostaja Mikaela Shifrrin, ki v Zauchenseeju ne tekmuje, izpustila pa bo tudi naslednjo postajo v Cortini.

Breezy Johnson z lažjo poškodbo kolena
Breezy Johnson, ki je bila na prvih treh smukih letošnje sezone Sofii Goggii še najbližje, ta konec tedna počiva, potem ko si je na treningu lažje poškodovala koleno. Na Instagramu je zapisala, da bi sicer lahko nastopila, saj se počuti odlično, vendar ji je zdravniško osebje svetovalo, naj raje počaka do tekem v Cortini, ki bodo naslednji konec tedna, program pa bo enak kot v Zauchenseeju (smuk in superveleslalom).