Finala zaradi močnih sunkov vetra, ki je podiral ograje in onemogočal normalno gibanje, niso izpeljali. Foto: EPA

Organizatorji so brez večjih težav izpeljali dopoldanski program, nato pa se je veter na tem avstrijskem smučišču, ki je dokaj blizu Dunaja, močno okrepil. Sunki so dosegali celo 100 km/h. Začetek finala, ki je bil napovedan ob 13. uri, so sprva zamaknili za pol ure (pri tem so start prestavili nižje, tako da je bilo osem vrat manj), nato pa hitro uvideli, da izvedba tekme v takšnih razmerah ne le, da ni smiselna, ampak je celo nevarna.

Petra Vlhova je bila na prvi progi najhitrejša, toda Slovakinja se zaradi višje sile ni mogla boriti za četrto zmago sezone. Foto: EPA

Prvo progo je najbolje presmučala vodilna v svetovnem pokalu Petra Vlhova, drugi čas je postavila Marto Bassino (+0,22), tretjega pa Michelle Gisin (+0,35).

Več kot pol sekunde je zaostajala Mikaela Shiffrin, znotraj sekunde pa je bila le še Sara Hector.

Izmed Slovenk je nalogo najbolje opravila Tina Robnik, ki je bila na desetem mestu (+1,79). V finalu bi nastopili še dve, prvokategornica Meta Hrovat je imela 15. čas prve proge (+2,04), Ana Bucik pa 19. (2,30).

V torek naj bi na Semmeringu izpeljali slalom pod žarometi. Začel se bo ob 15.15, prenos bo na TV SLO 2.