Petra Vlhova je šestič zmagovalka veleslalomske tekme svetovnega pokala, v skupnem seštevku svetovnega pokala je zaostanek za vodilno Mikaelo Shiffrin znižala za 40 točk, na 78 točk. Foto: EPA
Vlhova se je po skoraj letu dni vrnila na veleslalomski zmagovalni oder, in to kar na najvišjo stopničko:
Vlhova se je po skoraj letu dni vrnila na veleslalomski zmagovalni oder, in to kar na najvišjo stopničko: "Presrečna sem, že dopoldne sem se dobro počutila." To je njena 26. zmaga kariere (šesta letošnja). Foto: EPA

Vlhova, ki je na tem prizorišču leta 2019 postala svetovna veleslalomska prvakinja, je imela že na prvi progi priložnost za izdatno vodstvo, saj je bila ob zadnjem vmesnem času za 78 stotink hitrejša od Marte Bassino, a so bile v cilju le tri stotinke razlike. V finalu je pod žarometi Slovakinja na precej načeti progi (temperature so bile popoldne visoke, do osem stopinj Celzija) smučala brezhibno in imela skupaj kar 1,24 sekunde prednosti pred Marto Bassino. Na tretje mesto se je (s šestega) prebila Mikaela Shiffrin.

Slovenke neprepričljive
Slovenke niso pustile posebnega vtisa. Že na prvi progi, kjer je bilo treba smučati z veliko občutka, so bile precej oddaljene od vrha, še najboljše izhodišče je imela Ana Bucik, ki je bila 17. V finalu ni našla pravega ritma, končni zaostanek je znašal več kot štiri sekunde. Tina Robnik se je uvrstila takoj za njo, Andreja Slokar pa je po padcu nadaljevala in na 27. mestu končala pri repu finalistk. Največji skok je na drugi progi uspel Avstrijki Franziski Gritsch, ki se je s 25. povzpela na 6. mesto.

Ana Bucik se ni počutila najbolje. Foto: EPA

Z malo treninga in energije več ni mogla iztržiti
"Danes to ni bila najboljša tekma zame, tako kot tudi že ne odstop prejšnji teden v Lenzerheideju. Zagotovo sem si želela nekaj več potegniti iz teh tekem, a žal moje počutje ni bilo najboljše. Nekako sem imela zelo malo treninga, tudi energije nisem imela prav veliko. Dala sem vse od sebe in je bilo to žal dovolj samo za 20. mesto. Zdaj sem vesela, da se končno počutim bolje in upam, da bom lahko jutri in predvsem naslednji teden resneje napadla ter se veselila še nekoliko boljših rezultatov,” je povedala Ana Bucik.

Odločitev o veleslalomskem globusu prestavljena v Meribel

Mali globus: Hector in Worley skoraj izenačeni
Ker je olimpijska prvakinja Sara Hector v finalu (imela je tretje izhodišče) naredila slalomsko napako in zajela vratca, je po njenem odstopu v boju za veleslalomski globus znova vse odprto. Tessa Worley namreč pred finalom v Meribelu zaostaja le za pet točk. Nekaj možnosti ima tudi Mikaela Shiffrin, v teoriji tudi Vlhova. V skupnem seštevku svetovnega pokala vodi Mikaela Shiffrin, Vlhova zaostaja 78 točk. V soboto bo v Areju slalom. Spomnimo, da na Švedskem ni Mete Hrovat, ki si je v nedeljo v Lenzerheideju ob padcu poškodovala koleno, tako da je letošnja sezona zanjo končana.