Biatlonski praznik v Ruhpoldingu se je danes nadaljeval z moško štafeto. Slovenija je osvojila 9. mesto, takole je Toni Vidmar prišel v cilj sedem sekund in pol za Finsko. Foto: TV Slovenija, zajem zaslona

Tako kot Norvežan Sturla Holm Laegreid je moral v kazenski krog tudi prvi nastopajoči v slovenski reprezentanci Miha Dovžan. Pri streljanju stoje je podrl štiri tarče, pete pa ni zadel z naslednjimi štirimi poskusi, kar je pomenilo kazenski krog, s čimer je Slovenija padla na zadnje mesto z zaostankom minute in pol.

Norvežani (na fotografiji Johannes Thingnes Boe) so bili znova najboljši. Foto: EPA

Jakov Fak je z dvema popravama (po enkrat leže in stoje) in solidnim tekom Slovenijo ob polovici preizkušnje dvignil na 15. mesto. Odlično je nato svoje delo opravil Alex Cisar, na strelišču je bil hiter in predvsem zelo natančen (zadel je vseh 10 strelov) ter Slovenijo popeljal na 11. mesto.

Na prvih treh mestih so bili ob zadnji predaji Nemci, Norvežani in Francozi. Johannes Thingnes Boe je znova dokazal svojo vrednost in poskrbel za precej zanesljivo zmago norveške štafete, čeprav na strelišču ni blestela (sedem poprav in kazenski krog). Nemčija je na drugem mestu zaostala 20 sekund, Francija pa na tretjem mestu 56 sekund.

Zadnji član slovenske četverice Toni Vidmar je bil tako kot Cisar brezhiben na strelišču, pridobil je dve mesti, tako da je Slovenija (1 + 6) z dvema minutama in 29 sekundami zaostanka osvojila 9. mesto.

V soboto bo na sporedu ženska štafeta, v nedeljo pa obe preizkušnji s skupinskim startom.

Štafeta, 4 x 7,5 km (M):           *
 1. NORVEŠKA           1:10:51,4 (1+7)