Aleksander Loginov je za 6,5 sekunde ugnal najboljšega biatlonca letošnje sezone Emiliena Jacquelina. Foto: EPA

76. P. KLEMENČIČ        SLO          8

29-letni Loginov je v vetrovnem vremenu in močnem sneženju poskrbel za sploh prvo rusko slavje v tej sezoni. Zanj je to četrta zmaga, tretja sprinterska, v Oberhofu pa je na najvišjo stopničko stopil že pred tremi leti. Rus je zgrešil enkrat. Na odru za zmagovalce sta mu družbo delala Francoz Emilien Jacquelin, sicer vodilni v svetovne pokalu, ki je moral dvakrat v kazenski krog, in Norvežan Sturla Holm Laegreid, ki je pustil nepokrito eno tarčo.

Nastopilo je pet Slovencev. Točke je za 18. mesto prejel Jakov Fak, ki je strelski nastop opravil stoodstotno, za zmagovalcem pa je zaostal 1:03,4 minute. Na nedeljsko zasledovanje sta se prebila tudi Klemen Bauer, ki je bil trikrat nenatančen, na 43. in Lovro Planko, ki je zgrešil zadnja dva strela, na 53. mestu. Miha Dovžan je z dvema kazenskima krogoma zasedel 64. mesto, Rok Tršan, ki je pretekel enega, pa 78.

"S streljanjem sem zadovoljen, s tekom nisem, ampak trenutno je situacija taka, kot je. Trudim se narediti čim več s tem, kar je trenutno na razpolago," je po tekmi dejal Fak.

Roeiseland premagala vse tekmice
V ženski konkurenci je z enim zgrešenim strelom slavila Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland. Drugo mesto sta si razdelili Belorusinja Hanna Sola (2 zgrešena strela) in Francozinja Julia Simon (1 zgrešen strel). Obe sta za zmagovalko zaostali za 7,1 sekunde. Od Slovenk se je najbolje odrezala Polona Klemenčič, bila je 36. (+1:34,1; en zgrešeni strel). Kaja Zorc (+2:46,6; 2 zgrešena strela) je bila 74., Nika Vindišar (+3:44,0; 3 zgrešeni streli) pa je zasedla 89. mesto. "S svojo tekmo sem zadovoljna. Tekaško vem, da mi ta proga tukaj v Oberhofu ne ustreza najbolj, ampak sem zelo vesela za strelski nastop, kako sem opravila," je povedala Polona Klemenčič.