Sneženje na Tirolskem je bilo voda na francoski mlin, ki so v zasledovanju izredno popravili vtis, potem ko v sončnem petkovem vremenu v sprintu niso izpolnili svojih najvišjih ciljlev. Foto: AP

Francoz Quentin Fillon Maillet se je s sedmega mesta sprinta z dobrim streljanjem (en zgrešen strel) in bliskovitim tekom prebil povsem v ospredje in osvojil sedmo zmago v karieri. Drugo mesto je zasedel njegov rojak Émilien Jacquelin, šesti v petek.

Fotofiniš prinesel stopničke Samuelssonu

Prisotni v Hochfilznu so sprva mislili, da Francozi slavijo trojno zmago. A dolgotrajni ogled fotofiniša je prinesel 3. mesto Švedu Sebastianu Samuelssonu, ki je z istim časom v četveroboju za stopničke za kakšen milimeter prehitel Simona Desthieuxa, ki sicer krenil na 12,5 km dolgo zasledovanje s štirimi streljanji šele s 24. mesta, Šved pa s 14. izhodišča.

Klemen Bauer je v petek s 35. mestom osvojil prve točke svetovnega pokala v tej sezoni. Po dobrem začetku na sobotnem zasledovanju pa je odpovedal na strelišču in s kar sedmimi kazenskimi krogi padel na 55. mesto. Foto: EPA

Petkov sprint je dobil Nemec Johannes Kühn, kar je bila prva zmaga 30-letnega Nemca v svetovnem pokalu. Kühn je bil dolgo v igri za zmago skupaj s Fillonom Mailletom, a nato je grešil na zadnjem strelskem postanku in bil na koncu 15.

Tršan in Dovžan 11 sekund za točkami

Med 60 nastopajočimi so bili tudi štirje Slovenci: Klemen Bauer (35.), Rok Tršan (44.), Miha Dovžan (57.) in Lovro Planko (59.). A tokrat ni bilo novih točk svetovnega pokala za Slovence.

Rok Tršan in Miha Dovžan sta kljub dobremu streljanju zaradi vnovič prepočasnega teka za 11 sekund zgrešila območje točk ter sta zasedla 42. in 43. mesto. Na strelišču sta odpovedala Klemen Bauer in Lovro Planko, prvi je zgrešil sedemkrat, drugi pa kar osemkrat, tako sta končala na 55. oziroma 59. mestu.

Švedska najboljša na ženski štafetni tekmi

Švedinje Anna Magnuson, Linn Persson ter sestri Elvira in Hanna Öberg so zmagale na ženski štafeti. Na 4 x 6 km so za 29,1 sekunde ugnale Rusinje in za 59,2 sekunde Francozinje.

Slovenke Polona in Živa Klemenčič, Kaja Zorč in Nika Vindišar so med 24 reprezentancami zasedle 19. mesto.

V nedeljo bosta v Hochfilznu še žensko zasledovanje s Polono Klemenčič in moška štafetna tekma.