Justine Braisaz-Bouchet se je veselila tretje zmage v svetovnem pokalu. Foto: EPA

To je tretja zmaga v karieri za Justine Braisaz-Bouchet.

S tretjim mestom je 32-letna Švedinja Mona Brorsson (dva zgrešena strela) prvič v karieri stopila na zmagovalni oder tekme svetovnega pokala.

Najboljša slovenska biatlonka Polona Klemenčič ni bila zelo natančna na strelišču (zgrešila je 5 od 20 strelov) in na 60. mestu ni osvojila točk svetovnega pokala. V cilju je imela šest minut in pol zaostanka.

Nika Vindišar je bila s petimi minutami pribitka 74., Tais Vozelj pa 94., zgrešila je sedem tarč.

"Polona in Nika sta prav na zadnjem streljanju izgubili možnost za boljšo uvrstitev. Razmere na strelišču so bile težke, ampak nista izkoristili priložnosti za en super rezultat. Bili sta na dobri poti ... Vseeno moram pohvaliti Polono, to je bil eden njenih najboljših tekov tudi na najdaljši preizkušnji," je nastop ocenila trenerka Andreja Mali.

V Anterselvi na Južnem Tirolskem se bo spored na zadnji postaji pred olimpijskimi igrami v soboto nadaljeval s tekmama s skupinskim startom na 15 km za moške in štafeto 4 x 6 km za ženske.