...
15. SLOVENIJA            2:15,8 (3+15)
    Klemenčič/Dovžan

* - zgrešeni streli + poprave

Prve tri reprezentance so pokrile vseh 40 tarč, še najmanj poprav (7) so imeli Francozi (Lou Jeanmonnot, Caroline Colombo, Eric Perrot in Fabien Claude), kar je bilo na koncu odločilno. Po dobri uri so prvi prečkali ciljno črto, 33,6 sekunde pred Švedi (18 poprav) in 38,3 sekunde pred tretjeuvrščenimi Norvežani (16).

Slovensko štafeto so sestavljali Polona Klemenčič, Anamarija Lampič, Alex Cisar in Anton Vidmar. Prva se je v boj s progo podala Polona Klemenčič, ki je svoje delo opravila z odliko. Odlično je tekla, pokrila je vse tarče (tri poprave), Slovenija je ob prvi predaji zasedala 8. mesto, za vodilno italijansko štafeto je zaostajala komaj pol minute.

A vse se je podrlo ob nastopu Anamarije Lampič. Pri prvem streljanju je podrla vseh pet tarč, pri drugem v stoje pa je vse zgrešila, zaostanek je krepko zrasel, Slovenija je padla na 11. mesto, Alex Cisar pa je svoj nastop začel z zaostankom 2:21,9 za Norvežani, ki so bili po polovici preizkušnje za pičle pol sekunde hitrejši od Francozov.

Po njegovem nastopu – pokril je vseh deset tarč – je Slovenija ohranila položaj, kot zadnji se je na progo podal Anton Vidmar. Pri prvem streljanju je bil natančen, v stoje je pustil tri tarče nepokrite, Slovenija je zdrsnila še mesto nižje, na koncu je zasedla 12. mesto (+5:31,6).

Klemenčič in Dovžan v mešanih dvojicah 15.
Pozneje je bila na sporedu še tekma mešanih dvojic, nastopil je tudi slovenski par Polona Klemenčič-Miha Dovžan. Klemenčič je bila spet sijajna, pokrila je vse tarče (dve popravi) in ob prvi predaji za vodilno Norveško zaostajala le za 15,2 sekunde, Dovžan je svoj nastop začel na 6. mestu. Tudi on je pokril vse tarče (s 4 popravami) in je Polono Klemenčič nazaj v ogenj poslal na 6. mestu (+25,4). Ta je nato ob svojem zadnjem streljanju dve tarči pustila nepokriti, kar je slovensko štafeto pahnilo na 11. mesto (ob predaji +1:13,4). V en kazenski krog je moral tudi Dovžan, tekmo sta končala na 15. mestu (3+15; +2:15,8). Zmagala je Norveška (0+7) pred Švico (0+10; +17,6) in Latvijo (0+9; +29,5).