Rok Tršan in Nika Vindišar sta poskrbela za najboljšo slovensko uvrstitev v štafetah ali parih v zimi, ki se izteka. Foto: AP

Z zgolj štirimi popravami v osmih strelskih postankih sta Slovenca sijajno opravila strelska nastopa. Rok Tršan je najprej predal kot tretji, Nika Vindišar je pridobila še eno mesto in Slovenija je bila po polovici nastopa druga.

Rok Tršan je ob svoji drugi predaji z eno popravo zdrsnil na četrto mesto, medtem ko je Nika Vindišar popravljala dvakrat in končala na vidnem sedmem mestu.

Zmagal je favorizirani norveški par Laegreid-Roiseland, ki je z zgolj eno popravo za 12 sekund prehitel par iz Švedske in za 17 sekund navezo iz Nemčije.

Norveški biatlonci in biatlonke so v Estoniji prikazali najboljšo formo, kar napoveduje polne tribune na finalu sezone v Oslu konec prihodnjega tedna. Foto: AP

Slovenska štafeta ujeta pred zadnjo predajo

Slovenska ekipa je na tekmi svetovnega pokala v biatlonu v Otepääju v Estoniji v konkurenci mešanih štafet zasedla 15. mesto. Zmagala je Norveška pred Švedsko in Francijo.

Za Slovenijo so v Estoniji nastopili Miha Dovžan, Klemen Bauer, Klara Vindišar in Nika Vindišar. Po prvih dveh predajah so bili Slovenci na 14. in 11. mestu, po tretji pa na 15., a so tekmeci nato na zadnjem strelskem postanku slovensko tekmovalko ujeli za krog, tako da Slovenija ni končala nastopa in je bila na koncu uvrščena na 15. mesto.

V boju za zmago je Norveška brez zgrešenega strela in s sedmimi popravami za 22,5 sekunde ugnala Švedsko (0+8), tretja je bila Francija s 34,6 sekunde zaostanka (0+6).

Biatlonsko karavano, v kateri ni Rusov in Belorusov, čaka samo še finale sezone 2021/22, ki ga bo tradicionalno gostil Oslo.