Najboljši slovenski skakalki sta za deset mest izboljšali uvrstivi iz Sapora, le da je bila tokrat Nika Križnar mesto pred Emo Klinec. Foto: Reuters

V obeh serijah je bila najdaljša in po točkah krepko najboljša Eva Pinkelnig, ki je po nedeljski premierni zmagi kariere v Saporu zdaj v Zau prišla še do druge zmage za svetovni pokal. 31-letna Avstrijka je kar za 17 točk prehitela domačo junakinjo Saro Takanaši, ki je z 2. mestom prišla do 99 stopničk svetovnega pokala v karieri. Za primerjavo: Pinkelnigova je prišla do sedmih stopničk, a do nedelje nikoli ni stopila na najvišjo stopničko.

Avstrijski uspeh sta s 3. in 4. mestom zaokrožili Chiara Hölzl in Marita Kramer. Za avstrijskim paketom se je uvrstila veteranka iz Norveške Maren Lundby, nato pa sta sledili najboljši slovenski skakalki.

Ema Klinec napredovala za tri mesta

Skakalki Križnarjeva in Klinčeva med deset v Zau

Nika Križnar je po prvi seriji držala 4. mesto s točko zaostanka za takrat tretjo Katharino Althaus, a je kot Nemka v drugo skočila pod 90 metrov in izgubila nekaj mest. Finalna serija je dodobra premešala vrstni red, med boljšimi v drugi seriji je bila tudi Ema Klinec, ki je s skokom 92,0 m pridobila tri mesta.

V finale se je od Slovenk uvrstila še Špela Rogelj, ki je zasedla 22. mesto. Brez novih točk sta ostali Jerneja Brecelj (31.) in Katra Komar (36.).

Breclova dobila prednost pred Komarjevo
Zao na osrednjem otoku Honšu na Japonskem gosti kar tri tekme svetovnega pokala za smučarke skakalke. V petek in nedeljo sta na sporedu posamični tekmi, v soboto pa ekipna. Na ekipni tekmi bodo Slovenijo zastopale Rogljeva, Breclova, Klinčeva in Križnarjeva.