Peter Prevc je bil v tej sezoni dvakrat med deseterico. Najvišje je bil v Ruki na šestem mestu.  Foto: EPA
Peter Prevc je bil v tej sezoni dvakrat med deseterico. Najvišje je bil v Ruki na šestem mestu. Foto: EPA

Na vrhu zgodovinske lestvice je s 15.753 točkami nedotakljiv Janne Ahonen, medtem ko so od aktivnih skakalcev pred 31-letnim Slovencem Poljak Kamil Stoch (13.305), Švicar Simon Ammann (12.831) in Avstrijec Stefan Kraft (12.676).

V 14 letih je Peter Prevc postal daleč najuspešnejši slovenski skakalec. Osvojil je praktično vse, kar se je osvojiti dalo.

V svetovnem pokalu je zbral 23 zmag, 57-krat je stal na stopničkah za zmagovalce. V svoji vitrini ima veliki kristalni globus in tri male kristalne globuse. Ima štiri olimpijske medalje, tri s svetovnih prvenstev in še štiri s svetovnih prvenstev v poletih.

Nepozabna ostaja še vedno rekordna sezona 2015/2016, ko je zbral 2.303 točke. Takrat je dosegel 15 zmag (51,7 %) in bil 22-krat na stopničkah (75,9 %), od tega 12-krat zapored. Najslabša uvrstitev v tisti sezoni je bila 11. mesto.

Peter Prevc je v svoji karieri v povprečju osvajal 32 točk na tekmo, kar pomeni povprečno osmo mesto na tekmo. Prvi slovenski zasledovalec je Robi Kranjec s 5.729 kariernimi točkami. Nihče od preostalih Slovencev ni presegel meje 5000 točk.

"Nekaj sem naredil, nekaj pa, upam, še bom," je dosežek komentiral Peter Prevc, ki je v tej sezoni v dobri formi in je s 144 točkami na šestih tekmah 12. v skupnem seštevku svetovnega pokala. Boljši izmed Slovencev je le Anže Lanišek s 178 točkami.