Julija Stupak se je na progo podala 25 sekund za Američanko Digginsovo, jo ujela in slavila drugo zmago med elito. Foto: Reuters

Ženske so se na progo podale glede na izide torkove tekme, dolgo so v ospredju tekle štiri najboljše. V ciljnem šprintu je imela največ moči prav Julija Stupak, ki je bila sedem desetink hitrejša od Ebbe Andersson, vodilna na turneji Jessie Diggins je zaostala le desetinko več.

Dober nastop Lampičeve
Anamarija Lampič
se je na progo podala z 19. mesta, kot običajno je spet pridobila v drugem delu proge in tekmo končala na 14. mestu, 1:26 za zmagovalko. Izgubila je le tri sekunde, v skupnem seštevku turneje je izgubila eno mesto in je zdaj osma.

Lampičeva potuje v dolino Fiemme na osmem mestu

"Včeraj sem počutila res dobro, rezultat pa ni bil takšen, kot sem si ga želela. Vedno bolj verjamem v to, da je bilo nekaj težav s smučmi, saj se danes nisem počutila najbolje, rezultat pa je bil bistveno boljši. Tudi zaostanek, pol minute za Julijo na 10 km v klasiki ni velik glede na to, da sem skoraj vseskozi tekla sama oziroma sem vlekla skupino. Uspela mi je dobra tekma in sem res zelo zadovoljna. Smuči so bile danes vrhunske, prijem je bil super, 'letele' so, ko je bilo potrebno. Res pa je bilo danes kar malce zapleteno, bilo je precej različnih snežnih struktur. Glede na to, da smo vse to 'ujeli' v eni maži, mislim, da se je servis oddolžil za včeraj," je po tekmi povedala Lampičeva.

Lampičeva se bojuje za končno uvrstitev med 10. Foto: EPA

Četrta zaporedna zmaga Bolšunova
Moški so nastopili na 15 kilometrov. Tudi tokrat je prepričljivo slavil Aleksander Bolšunov, ki si je pred štirimi rojaki pritekel skoraj minuto naskoka. Bolšunov je dobil četrto zaporedno preizkušnjo novoletne turneje, eno manj od rekorda. V skupnem seštevku ima pred najbližjim zasledovalcem že več kot dve minuti prednosti.

Karavana se zdaj seli v Val di Fiemme, kjer bodo tekme novoletne turneje od petka do nedelje. V slovenskem taboru največ pričakujejo od sobotnega šprinta v klasični tehniki.