Timi Zajc se na najvišjo raven tekmovanj vrača prvič po decembrskem svetovnem prvenstvu v Planici, kjer je s svojo kritično objavo na Instagramu razburkal dogajanje in si prislužil tudi začasni suspenz. Foto: AP
52. L. KOS         SLO  106,5   56,6

Veliko skakalcev se v zahtevnih vremenskih razmerah ni znašlo in so s prizorišča odšli razočarani. Tudi Slovenci se niso izkazali. Poleg Bartola (od Slovencev je imel najslabše vetrovne razmere) bodo na tekmi nastopili še Bor Pavlovčič, Anže Lanišek, Žiga Jelar in Timi Zajc.

Oči so bile uprte predvsem v Timija Zajca, ki je skočil 118,5 metra in je z 49. mestom komajda prišel skozi kvalifikacijsko sito. Zajc se v svetovni pokal vrača prvič po decembrskem svetovnem prvenstvu v poletih, ko je bil iz slovenske reprezentance izključen zaradi kritičnega zapisa na Instagramu.

Na tekmi ne bo debitanta Lovra Kosa, ki je bil 52. med 55 skakalci.

Muranka popravil rekord Ahonena in Tepeša
Poljak Stękała je skočil 152 metrov, imel je kar 22,6 točke vetrovnega odbitka. Norvežan Granerud, vodilni v svetovnem pokalu, je z meter nižjega zaletišča pristal pri 139,5 metra in zaostal za 1,7 točke. Tretji je bil Nemec Markus Eisenbichler (142,0 metra).