Eva Urevc je lahko zadovoljna s sobotnim izkupičkom. Foto: Smučarska zveza Slovenije

Zadovoljna sem z uvrstitvijo, ker je to moj najboljši rezultat v karieri, a manjka še tista pika na i. Mislim, da je bila moja taktika v finalu večja napaka.

Eva Urevc

Urevčeva je v omenjeni polfinalni skupini zmagala. V četrtfinalu je bila Lampičeva v svoji skupini najhitrejša, Urevčeva pa druga.

V finalu se je zmage veselila Švedinja Maja Dahlqvist pred rojakinjo Johanno Hagström. Tretje mesto je zasedla vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala, Američanka Jessie Diggins. Pred Urevčevo je bila še ena Švedinja, Hanna Falk.

Lampičeva je zasedla končno sedmo mesto. Po drugem mestu prejšnjo nedeljo v klasičnem šprintu je še vedno vodilna v seštevku šprintov, pred Švicarko Nadine Fähndrich ima 96 točk prednosti.

Urevčeva je tretjič tekla v finalu ter po šestih mestih decembra 2019 v Cogneju in decembra 2020 v Davosu dosegla svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu.

Finale ženskega tekaškega šprinta v Ulricehamnu

Po eni strani sem zadovoljna, po drugi pa nezadovoljna. V polfinalu je bil štart zelo slab, povozila sem kamenček. Nekako se nisem mogla preriniti naprej. Veseli me, da sem bila pred obema najbližjima zasledovalkama v seštevku svetovnega pokala.

Anamarija Lampič

V kvalifikacijah, ki jih je dobila Hagströmova, je imela Lampičeva peti čas, Urevčeva pa sedmega. Prva je zaostala za 2,98 sekunde, druga za 4,15 sekunde.

Pri moških je bil Janez Lampič v kvalifikacijah 40. (+9,80), Vili Črv pa 55. (+12,08) med 78 tekači. Najhitrejši čas je postavil Finec Joni Mäki. Na koncu je slavil zmago Šved Oskar Svensson.

V nedeljo bo na sporedu še ekipni šprint.