Urša Bogataj v skupni razvrstitvi zaseda tretje mesto. Foto: EPA

Olimpijska prvakinja je skočila 97,5 m in za več kot deset točk premagala drugo Katharino Althaus. Rogelj je s 94,0 m za Nemko zaostala 0,8 točke. Križnar, ki trenutno v svetovnem pokalu zaseda drugo mesto, je skočila 89,0 m. Pri isti daljavi je pristala povratnica med elito Klinec. Na tekmo sta se uvrstili tudi dvakratna mladinska svetovna prvakinja Nika Prevc (77,0 m) s 26. in Jerneja Brecl (73,5 m) s 35. mestom.

35. J. BRECL     SLO     73,5      71,0

Po odpovedi dveh ruskih prizorišč je Oberhof za skakalke zadnja postojanka sezone. Predzadnja tekma sezone skakalke čaka v soboto s prvo serijo ob 13.30, sezono pa bodo končale v nedeljo z začetkom prve serije ob 14.45. Sobotno preizkušnjo si boste na TV SLO 2 in MMC-ju lahko ogledali v posnetku, nedeljsko pa v neposrednem prenosu.

Slovenske skakalke imajo v pokalu narodov, enem glavnih ciljev sezone, pred najbližjimi zasledovalkami Avstrijkami zdaj 428 točk naskoka. To je po zadnjih res izjemnih sezonah še edina lovorika, ki manjka v vitrini slovenskih skakalk.