Miha Mevlja in Josip Iličić sta se veselila zadetka v 62. minuti. Foto: Reuters

Obračun na stadionu Antona Malatinskega še ni ponudil odločitve o tretjem mestu v skupini H. Bolj kot rezultatsko je bil pomemben za selektorja Matjaža Keka, ki išče odgovore za nadaljevanje reprezentančnih akcij spomladi, ko se bo začel nov ciklus v Ligi narodov.

Šporar in Zajc izvedla izjemen protinapad
Gledalci, ki so v zelo omejenem številu lahko prišli na stadion v Trnavi, v uvodu tekme niso videli posebnih razburjenj, Slovenci so v 11. minuti zahtevali najstrožjo kazen, a neuspešno.

V prvem polčasu so Slovenci zadeli iz edinega strela na vrata. V 18. minuti je Miha Zajc na levi strani lepo zaposlil Andraža Šporarja. Napadalec Middlesbrougha je prodrl v kazenski prostor, se zaustavil in natančno podal na daljšo vratnico. Zajc je v idealnem trenutku pritekel in z glavo matiral Marka Rodaka.

Miha Zajc je dosegel prvi zadetek za izbrano vrsto po junija 2019. Foto: Reuters

Videosodnik razveljavil najstrožjo kazen za Slovake
V 27. minuti je Miha Blažič naredil prekršek nad Lukašem Haraslinom zunaj kazenskega prostora, a je finski sodnik Mattias Gestranius takoj pokazal na belo točko. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da je bil stik nekaj centimetrov pred črto kazenskega prostora. Gestranius je napako popravil in Slovaki so dobili le prosti strel z leve strani.

Oblak odbil nevaren strel Hamšika
Tri minute pred odmorom je zvezdnik Marek Hamšik prišel do strela z 20 metrov. Močno je streljal z desno nogo, a se je izkazal Jan Oblak, ki je žogo odbil v kot.

Selektor Matjaž Kek je bil zadovoljen s predstavo. Foto: Reuters

Duda izenačil z bele točke, Blažič izključen
V 52. minuti je Milan Škriniar po kotu zgrešil iz bližine, v 57. minuti pa so po novem pregledu videosodnika Slovaki prišli do enajstmetrovke, saj je Blažič odbil žogo z roko v kazenskem prostoru. Slovenski branilec je dobil še drugi rumeni karton in moral je zapustiti zelenico. Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Ondrej Duda. Rezervist je poslal Oblaka v napačno smer.

Mevlja z glavo za novo vodstvo Slovencev
Številčno oslabljena Slovenija je v 62. minuti znova povedla, po podaji Josipa Iličića iz kota z desne strani je v kazenskem prostoru najvišje skočil Miha Mevlja in z glavo zatresel mrežo.

Slovenci z deseterico do točke v Trnavi

Strelec zadel po veliki napaki Balkovca
V 73. minuti je poskusil še Iličić, vratar Rodak je imel veliko dela. Minuto zatem je Jure Balkovec skušal izbiti žogo iz kazenskega prostora, a jo je poslal naravnost na nogo Davida Strelca. Napadalec Spezie je z močnim strelom z 18 metrov poslal žogo tik ob vratnici v mrežo.

V zadnjih minutah so Slovaki vse moči usmerili v napad. Večkrat je bilo vroče pred vrati Oblaka, ki je tri minute pred koncem moral posredovati še po strelu Dude.

Zadnja tekma v teh kvalifikacijah Slovenijo čaka v nedeljo, ko se bo v Stožicah pomerila s Ciprom.

Kek želel zmago v Trnavi, a z igralcem manj zadovoljen tudi s točko
Aleksandr Jerohin je dosegel dva zadetka za Rusijo. Foto: EPA

Rusi gladko odpravili Ciper in bodo samozavestni odšli v Split
Rusija ostaja vodilna v skupini H, potem ko je na Gazprom Areni v Sankt Peterburgu odpravila Ciper s 6:0. O neposrednem potniku na mundial v Katarju bo odločal zadnji krog, ko bodo Hrvati gostili Ruse na Poljudu v Splitu.

Malta je bila nemočna proti Hrvatom (1:7). Že v 6. minuti je zadel Ivan Perišić, v 22. minuti pa je prednost podvojil Duje Ćaleta-Car. Marcelo Brozović je v 31. minuti dosegel avtogol in približal Malto na zadetek, toda Mario Pašalić je v 40. minuti znova Hrvaško oddaljil. Luka Modrić je tik pred koncem postavil izid prvega polčasa.

Lovro Majer je v drugem polčasu zadel dvakrat, Andrej Kramarić je bil natančen v 53. minuti.