V dveh dneh je nastopilo 800 tekačev, v običajnih razmerah bi jih bilo še enkrat več. Foto: www.konjiskimaraton.si

Krevs je s časom 31 minut in 10 sekund za tri sekunde ugnal Roka Puharja (31:13), tretji je bil še en slovenski maratonec Primož Kobe (31:28).

Med atletinjami je zmagala Neja Kršinar, ki je bila leta 2018 najboljša športnica občine Kamnik. S časom 34:40 je za minuto in 20 sekund premagala Lauro Guzelj Blatnik (36:00), na zmagovalnih stopničkah je bila še Anja Fink (37:57).

Organizatorji so pod pogojem spoštovanja ukrepov za zajezitev epidemije novega koronavirusa prejeli zeleno luč NIJZ-ja za izvedbo prireditve. V dveh dneh (v soboto so izpeljali tek na 5 km, v nedeljo tek na 10 km) je nastopilo 800 tekačev.

Tradicionalnega teka na 21 km letos niso izvedli.