Taylor Hall je zadel za 2:0 proti Čehom. Foto: EPA
Sergej Bobrovski in Trevor Lewis
Trevor Lewis je bil edini strelec v prvi tretjini. Foto: Reuters
Jack Campbell
Jack Campbell, ki na prvih dveh tekmah v Ostravi ni branil, je ustavil 15 strelov. Foto: EPA
Loui Eriksson
Loui Eriksson je za zmago Švedske nad Latvijo prispeval hat-trick. Foto: EPA

V Pragi so domači navijači pričakovali spektakel. Pomerili sta se domača ekipa in Kanada, ki je v prejšnjem krogu nagnala strah v kosti tekmecem z zmago 10:0 nad Nemčijo.
V 5. minuti je Jordan Eberle izza vrat presenetil vratarja Ondreja Paveleca. Na začetku zadnje minute uvodne tretjine je po sijajni podaji Jaka Muzzina plošček pod prečko poslal Taylor Hall. Čehi so znižali 38 sekund pred koncem prve tretjine, ko je Jan Kovar streljal z modre črte, pred vrati pa se je plošček od Martina Erata odbil v mrežo.

Martin Zatovič je v 36. minuti izenačil na 2:2, le dve minuti zatem pa je po strelu Tylerja Toffolija smer ploščka spremenil Sean Couturier.

V 42. minuti je ob prednosti igralca več na 4:2 povišal Tyler Seguin. Nedisciplino Čehov je kaznoval še Sidney Crosby. Kanček upanja je sicer vzbudil gol Vladimirja Sobotke, a so Kanadčani takoj odgovorili z golom na prazna vrata. Toffoli je postavil končni izid minuto in pol pred koncem.
Slaba predstava Rusov
Svetovni prvaki, ki so v nedeljo s 5:3 premagali Slovenijo, so delali številne napake, kar so Američani izkoristili. Odločilni zadetek za vodstvo s 3:1 je v 52. minuti dosegel Mark Arcobello. Rusi so slabe štiri minute pred koncem sicer znižali in na koncu poskusili brez vratarja Sergeja Bobrovskega, toda Brock Nelson je v zadnjih sekundah le še potrdil ameriško zmago s strelom v prazno mrežo.
V ameriških vratih je priložnost dobil 23-letni Jack Campbell, ki je ustavil 15 od 17 strelov. Pri prvih dveh ameriških zadetkih (Trevor Lewis, Torey Krug) je bil podajalec Seth Jones.
Visoka zmaga Fincev
Finci so v Ostravi po zadržanem začetku dosegli drugo zaporedno zmago, Norveška je padla s 5:0, ko so Finci sredi tekme dosegli dva gola ob zaporednih izključitvah tekmecev.

Slovenija je bila prosta, v torek pa jo čaka obračun s Slovaško.