Hokejisti Slavije so dobro izkoristili zdravstvene težave gostiteljev. Foto: RTV SLO

Gostje iz Zaloga so do prve zaključne žoge prišli z agresivno in organizirano obrambo, ki je onemogočila napade zmajev, ki so bili v nasprotju s torkom povsem podrejeni. Odločilno prednost sta Slaviji zagotovila Robert Pesjak in Uroš Peruzzi že v prvi tretjini, Dejan Žemva je znižal na končnih 2:1 ob izteku časa prve tretjine.

V nadaljevanju so gostje jalovo pritiskali na vrata Mohoriča, a tega njegovi soigralci niso znali izkoristiti. V 50. minuti je imela Olimpija dobro minuto celo dva igralca več, a v tem času niti enkrat ni streljala na vrata Anžeta Ulčarja. Razmerje strelov je bilo 44:34 za Slavijo. Naslednja tekma bo v soboto v Zalogu, gostitelji pa bi se z novim skalpom Olimpije prvič uvrstili v finale hokejske mednarodne lige.

Končnica, polfinale:                 *
ZM OLIMPIJA - BANQUE ROYAL SLAVIJA  0:2
          1:2 (1:2, 0:0, 0:0)