Hokej
slice
Quick spet zaklenil vrata in popravil klubski rekord
Kopitar dosegel drugi gol v sezoni, 24. oktober 2014 ob 08:06 Hokejisti Los Angelesa nadaljujejo serijo zmag. Za peto zaporedno so v svoji dvorani premagali Buffalo z 2:0. Junak tekme je bil spet vratar Jonathan Quick, ki je ustavil vseh 29 strelov.
11
Tudi Bolzano odnesel točki iz Tivolija
50
23. oktober 2014 ob 22:44 Hokejisti Telemacha Olimpije so v 13. krogu Lige Ebel doživeli že enajsti poraz. Bolzano je bil v Tivoliju boljši z 2:1. Tom Zanoški se je že na prvi tekmi v zeleno-belem dresu izkazal.
Letalci v Pittsburghu kot doma
3
23. oktober 2014 ob 09:12 Obračuni hokejistov Pittsburgha in Philadelphie v Consol Energy Centru imajo, sodeč po izidih, predvidljiv razplet. Tudi tokrat so s 3:5 slavili gosti.
Kopitar ostal brez Gračnarja, "Raza" bo rezerva
14
22. oktober 2014 ob 18:35 Selektor hokejske reprezentance Matjaž Kopitar je sporočil imena igralcev, na katere bo računal na novembrskem prijateljskem turnirju v Ljubljani.
Nashvillu zmaga po kazenskih strelih in tekma vseh zvezd
10
22. oktober 2014 ob 08:06 Hokejisti Bostona so na derbiju torkovih tekem Lige NHL premagali moštvo San Joseja s 5:3. Morski psi so ob koncu druge tretjine v razmiku 37 sekund dosegli dva gola, s katerimi so povedli s 3:2.
Vojnov po aretaciji suspendiran vse do 1. decembra Slava Vojnova, soigralca Anžeta Kopitarja pri Los Angelesu, so zaradi družinskega nasilja aretirali, tako da ga do predvidoma do 1. decembra ne bo v ekipi prvakov Lige NHL.
28
Umetniški vtis ob novih točkah hitro pozabljen Los Angeles Kingsi so zmagali še četrtič zapored. Tokrat je padla Minnesota, ki je proti vratom Jona thana Quicka sprožila 41 strelov, a zadela le enkrat. Kralji so zmagali z 2:1.
16
Zmaji so se prebudili v zadnji tretjini, a bili za gol prekratki Hokejisti Telemacha Olimpije so v 12. krogu Lige Ebel izgubili v Gradcu. Zaostajali so že s 5:1, v zadnji tretjini zadeli trikrat, a izenačiti niso uspeli (5:4).
49
Pittsburgh prvi letos premagal Islanderse New York Islandersi so po uvodnih štirih zmagah prvič izgubili v letošnji sezoni Lige NHL. S 3:1 so bili v Pittsburghu boljši domač i Pengiuinsi.
4
Naveza Tiki - Jegla: "Vsako minuto si je treba zaslužiti" V Bratislavi se je poleti znova združila klubska pot dveh izmed najboljših risov. Rok Tičar in Žiga Jeglič zdaj pri Slovanu dobivata vedno več priložnosti v najmočnejši hokejski ligi v Evropi.
11
Uradno: Edmonton z najslabšim štartom v zgodovini! Pred 30 leti so bili vladajoča dinastija NHL-a in eno najboljših moštev vseh časov, zdaj pa so posmeh in primer kaotičnega kluba, kjer se uničujejo biseri - Edmonton Oilers.
8
Hebar in Zanoški na preizkušnji v Tivoliju Pri Telemachu Olimpiji so se po četrtini rednega dela zgodile spremembe. Napadalec Matt White je zapustil Tivoli, na preizkušnjo pa prihajata napadalca Andrej Hebar in Tom Zanoški.
32
Quick s 43 obrambami izenačil klubski rekord Hokejisti Los Angelesa so za tretjo zaporedno zmago garali 65 minut. Po kazenskih strelih so z 1:0 premagali St. Louis.
4
Video: Vojaški derbi SKA - CSKA usoden za Jana Muršaka Na obračunu vodilnih klubov KHL-a SKA-ja in CSKA-ja je Jana Muršaka že v 9. minuti onesposobil Anton Belov. Na slovenskega napadalca je naletel s hrbta in ga zbil z obrazom v ogrado.
17
Kralji zadržali pomemben člen šampionske ekipe Po š estih golih v Los Angelesu so hokejisti Edmontona manj kot 24 ur pozneje dobili še "porcijo" v Arizoni, kjer so izgubili s 7:4. Oilersi po štirih tekmah še niso okusili slast zmage.
2

Citat za prebrat
link
Zlatko Zahovič
53
24. oktober 2014 ob 12:08 Za seboj imam 23 let slačilnic, to je več kot pol mojega življenja. In kar vidim zdaj, je edino, kar me skrbi.