Hokej
slice
Risi končali priprave doma, pred Ostravo še v Berlin
V Tivoliju vadili detajle, zlasti številčno premoč, 27. april 2015 ob 15:17 Na praznični ponedeljek je slovenska hokejska reprezentanca sklenila treninge na domačem prvenstvu. "Dober občutek," pravi selektor zdravih risov Matjaž Kopitar.
13
  • V sredo ob 19.30 zadnja pripravljalna tekma
  • Dva treninga še v Berlinu in eden v Ostravi
  • Price je imel že pred tekmo pogled, ki je povedal vse
    12
    27. april 2015 ob 09:20 Minnesoti je prvič v zgodovini kluba uspelo na domačem ledu uspešno končati serijo v Ligi NHL, potem ko je s 4:1 premagala St. Louis. V 2. krog končnice je napredoval tudi Montreal.
    Javorjevi listi s prvim zvezdnikom - na Češko gre tudi Crosby
    15
    26. april 2015 ob 18:55 Eden izmed največjih zvezdnikov svetovnega hokeja bo zaigral na prihajajočem svetovnem prvenstvu. Kanadska reprezentanca bo na Češko potovala okrepljena s Sidneyjem Crosbyjem.
    Stajanov prvenec v končnici Calgary popeljal v 2. krog
    20
    26. april 2015 ob 11:10 Čeprav sta bila Chicago in Calgary na sobotnih tekmah v nezavidljivem položaju (Calgary je zaostajal celo z 0:3), sta premagala svoja tekmeca in se prebila v 2. krog končnice Lige NHL.
    Hokejisti Kazahstana in Madžarske v elitni diviziji
    14
    25. april 2015 ob 23:53 Na svetovnem prvenstvu divizije I v Krakovu so na odločilni tekmi za 2. mesto hokejisti Madžarske premagali Poljsko z 2:1 in se prebili med elito skupaj s Kazahstanci.
    Rangersi v podaljšku izločili Penguinse New York Rangersi so v prvem krogu Vzhodne konference lige NHL pred domačimi gledalci s 4:1 v zmagah izločili Pittsburgh.
    12
    Kopitar kot zadnjega prečrtal še Jurija Repeta Vodstvo slovenske hokejske reprezentance je iz kadra, ki bo selektorju Matjažu Kopitarju na voljo na SP-ju, izločilo še branilca Jurija Repeta.
    29
    Tavželj prihaja zadnji med rise, vendar z naslovom prvaka V prihodnjih dneh se bo slovenski hokejski reprezentanci pridružil še zadnji ris - branilec Andrej Tavželj, ki je v četrtek s klubom Toros Neftekamsk postal prvak VHL-a oz. druge ruske lige.
    29
    Tyler Johnson v osmih minutah ukradel zmago Detroitu Z 2:0 je bil Detroit šest minut oddaljen od vodstva s 3:1 v seriji s Tampo, s čimer pa se ni strinjal Tyler Johnson, ki je najprej zrežiral pozno izenačenje, nato pa še odločil v 3. minuti podaljška.
    10
    Kristan: "Smo na realnih tleh. Lačni moramo biti zmag." Najbolj izkušeni hokejski vratar Slovenije Robert Kristan dober teden pred svetovnim prvenstvom v njegovi Češki poudarja, da je cilj risov ne glede na dosežke iz Sočija obstanek med elito.
    21
    Kopitarju v tolažbo še ena NHL-nominacija - za selke Anže Kopitar bo na majskem SP-ju na Češkem eden glavnih hokejskih zvezdnikov, kar potrjuje tudi vnovična nominacija v Ligi NHL za najboljšega napadalca, ki se odlikuje v obrambnih nalogah.
    17
    Anaheim pometel z Winnipegom, ki je bil nagrajen z ovacijami Winnipeg je pripravil navijaški spektakel, a Jetsi so tudi zdaj v NHL-končnici ostali brez zmage, saj je Anaheim dobil četrto tekmo s 5:2, s čimer so se Ducksi prvi uvrstili v 2. krog.
    7
    Kot zadnji napadalec odpadel Ankerst Selektor hokejske reprezentance Matjaž Kopitar je določil seznam 13 napadalcev, ki jih bo odpeljal na svetovno prvenstvo na Češko. Kot zadnjega je prečrtal Jako Ankersta.
    32
    AK11: "Čisto nič mi ne pomaga, da sem bil tretji po Corsiju v ligi" "Od sebe pričakujem več kot 16 golov," je samokritična ocena Anžeta Kopitarja o svoji povprečni klubski sezoni, v kateri pa je v Ligi NHL vseeno nominiran vsaj za eno lovoriko.
    38
    Seabrook odločil tekmo v tretjem podaljšku Stoti strel na tekmi je odločil maratonski dvoboj končnice Lige NHL med Chicagom in Nashvillom. V 102. minuti je gostiteljem zmago in vodstvo v seriji s 3:1 prinesel Brent Seabrook.
    7

Citat za prebrat
    link
    Jose Mourinho
    8
    27. april 2015 ob 16:17 Dolgočasen? To ne more biti res. Chelsea ni dolgočasen. Če število golov odloča, ali je ekipa dobra ali slaba, ali je dolgočasna ali ne, potem je v Premier ligi 18 moštev bolj dolgočasnih od nas.
    Več novic ...
    Anketa: 24. april 2015 ob 17:39

Bomo v nogometni Ligi prvakov v letošnjem finalu v Berlinu videli dvoboj Reala in Barcelone?