Hokej
slice
Kunitz z golom v drugem podaljšku popeljal Pingvine v finale
Prva finalna tekma v ponedeljek, 26. maj 2017 ob 08:19 Hokejisti Pittsburgha so v dramatični sedmi tekmi v drugem podaljšku premagali Ottawo s 3:2 in bodo proti Nashvillu branili naslov prvaka Lige NHL.
17
Rakovec: Pričakujemo Olimpijo z novim vodstvom in neobremenjeno s preteklostjo
23
24. maj 2017 ob 19:22 Na seji skupščine Hokejske zveze Slovenije so obravnavali zadnjo sezono in predstavili načrt za leto 2018. V Alpski ligi bo poleg Jeseničanov igrala še HK Olimpija.
Ottawa na krilih Andersona izsilila sedmo tekmo
9
24. maj 2017 ob 08:31 O drugem finalistu Lige NHL bo odločala sedma tekma, potem ko so hokejisti Ottawe z 2:1 ugnali Pittsburgh in serijo izenačili na 3:3.
Nashville prvič v zgodovini v finalu Stanleyjevega pokala
24
23. maj 2017 ob 08:25 Hokejisti Nashvilla so se prvič v zgodovini prebili v finale Stanleyjevega pokala, potem ko so v konferenčnem finalu Zahoda v Ligi NHL dobili šesto tekmo proti Anaheimu (6:3).
Nylander MVP hokejskega svetovnega prvenstva
5
22. maj 2017 ob 15:42 Švedski hokejist William Nylander je dobil nagrado za najkoristnejšega igralca turnirja (MVP) svetovnega prvenstva elitne divizije.
Pingvini preluknjali mrežo Senatorjev Štirje goli v desetih minutah prve tretjine so tlakovali pot hokejistov Pitssburgha do visoke zmage s 7:0 nad Ottawo, po kateri branilce naslova od velikega finala loči le še ena zmaga.
3
Švedi desetič svetovni prvaki - sijajni Lundqvist zaklenil vrata V finalu svetovnega prvenstva elitne divizije so hokejisti Švedske premagali Kanado z 2:1 po kazenskih strelih. Junak je bil izjemni vratar Henrik Lundqvist.
45
Znane že štiri pripravljalne tekme risov za SP 2018 Slovenska hokejska reprezentanca bo v pripravah na svetovno prvenstvo divizije I prihodnje leto odigrala vsaj štiri pripravljane tekme.
3
Nashville blizu prvega finala, nepričakovani junak je Aberg Pontus Aberg je v rednem delu sezone Lige NHL v dresu Nashvilla igral obrobno vlogo, zdaj pa je postal junak, ki je pripeljal Predatorje le korak do sploh prvega finala v zgodovini kluba.
3
Kanadčani v zadnji tretjini zlomili Ruse za finale s Švedi Hokejisti Kanade, branilci naslova, so se uvrstili v finale svetovnega prvenstva elitne divizije, potem ko so v Kölnu s 4:2 premagali Ruse. Ti so po dveh tretjinah vodili z 2:0.
106
Rezervist Matt Murray ustavil nalet Ottawe Pittsburgh je v konferenčnem finalu končnice Lige NHL proti Ottawi izenačil izid v zmagah na 2:2, potem ko je na krilih Crosbyja in vratarja Murrayja zmagal z 2:3.
11
Risi bodo za vrnitev med elito igrali v Budimpešti Mednarodna hokejska zveza je na letnem kongresu v Kölnu določila prireditelje največjih turnirjev za naslednje leto. Slovenci bodo za vrnitev med najboljše igrali na turnirju divizije I v Budimpešti.
19
Subban za izenačenje Racmanov plošček preusmeril v svojo mrežo Hokejisti Anaheima so izenačili serijo finala Zahoda na 2:2. V Nashvillu so na četrti tekmi slavili v podaljšku (2:3). Odločilen gol je pripisan Coreyju Perryju, po podaji katerega je P. K.
4
V polfinalu hokejski klasiki Kanada – Rusija in Finska – Švedska V četrtfinalu hokejskega SP-ja so Rusi v Kölnu ugnali Čehe (3:0), Kanadčani pa so z 2:1 odpravili Nemce. V Parizu je bila Finska boljša od ZDA (0:2), Švica pa je klonila pred Švedsko (1:3).
25
Ottawa opravila s Pittsburghom že v uvodnih 13 minutah Že prejeti zadetek v 48. sekundi je nakazal, da to ne bo večer hokejistov Pittsburgha.
16

Citat za prebrat
link
Zmago Sagadin
4
27. maj 2017 ob 13:24 Nikoli nisem tajil, da bi me sodelovanje zanimalo, če bi šlo za resen projekt evropske Olimpije. Ne pa, če bi šlo za životarjenje.