Hokej
slice
Tampa se je izvlekla in slavila v New Yorku
Prepričljivi zmagi St. Louisa in Nashvilla, 4. maj 2016 ob 09:32 Hokejisti Tampa Baya so v New Yorku izsilili podaljšek 39 sekund pred koncem rednega dela, nato pa je za vodstvo v seriji polfinala vzhoda Lige NHL poskrbel Brian Boyle, ki je zadel po 2 minutah in ...
5
Jan se zaradi klubskih obveznosti poslavlja od risov
11
3. maj 2016 ob 14:23 Ob pravkar končanem svetovnem prvenstvu divizije I skupine A se od slovenske reprezentance zaradi klubskih obveznosti poslavlja dosedanji pomočnik selektorja Ivo Jan.
Pingvin Murray s 47 obrambami onemogočil Prestolnike
10
3. maj 2016 ob 07:20 Pittsburgh je prevzel vodstvo v polfinalu Vzhoda z 2:1 v zmagah, potem ko je na prvi domači tekmi s 3:2 ugnal Washington, ki je prepozno razvozlal uganko Matta Murrayja.
Pavelski in druščina Nashville premagali še drugič
8
2. maj 2016 ob 07:48 Hokejisti San Joseja, ki so v 1. krogu končnice Lige NHL izločili Anžeta Kopitarja in Los Angeles Kingse, so dobili tudi drugo tekmo konferenčnega polfinala proti Nashvillu (3:2).
Fehr utišal dvorano, v kateri je igral devet sezon
19
1. maj 2016 ob 10:05 Eric Fehr je štiri minute in pol pred koncem odločil drugo polfinalno tekmo Vzhodne konference v Ligi NHL, na kateri so hokejisti Pittsburgha z 1:2 zmagali v Washingtonu in izenačili serijo na 1:1.
Risi predobri za drugo ligo in preslabi za elito. Kako dolgo še? Naloga je opravljena in risi gredo znova, že sedmič, med hokejsko elito, a Katovice niso bile glavni turnir leta, temveč bo to Minsk, kjer se bo na začetku septembra borilo za olimpijske sanje.
87
Urbas: Nekako smo kar vsi kapetani Za slovensko hokejsko reprezentanco je zelo uspešen teden. Selektor Nik Zupančič je svojo ekipo popeljal do zmage na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina A) v Katovicah.
47
Morski psi v zadnji tretjini pohrustali predatorje Hokejisti San Joseja so s 5:2 ugnali Nashville na prvi tekmi konferenčnega polfinala Vzhoda v končnici Lige NHL. Vseh pet zadetkov so dosegli v zadnji tretjini.
4
Risi po odličnih obrambah Krošlja nazaj med elito Slovenski hokejisti so na odločilni tekmi za prvo mesto na svetovnem prvenstvu divizije I v Katovicah premagali Avstrijo z 2:1 in bodo prihodnje leto znova igrali med elito.
389
Kopitar med nominiranci za nagrado Selke Slovenski hokejist Anže Kopitar se je uvrstil v ožji izbor za nagrado Selke. Nagrado, ki pripada najboljšemu napadalcu Lige NHL, ki se dobro znajde tudi v obrambnih nalogah.
21
Oshie s hat-trickom potopil Pittsburgh Hokejisti Washingtona so po podaljšku dobili napeto prvo polfinalno tekmo Vzhodne konference Lige NHL proti Pittsburghu (4:3). Odločilni zadetek je v podaljšku dosegel T. J. Oshie.
15
Risi brez preračunavanja - šteje samo zmaga nad Avstrijci "Nekako se je že po tekmi s Poljsko vedelo, da moramo zmagati na obeh preostalih tekmah, če želimo biti prvi. Mi smo za to, da bomo prvi, prišli na ta turnir in do tja nas čaka še ena stopnička."
87
Nashville na 7. tekmi izločil favorizirani Anaheim Pogrom favoritov Zahoda v 1. krogu končnice Lige NHL je zaokrožil izpad Anaheima, ki je znova na 7. tekmi pogorel na domačem ledu. Nashville je odločilno tekmo dobil z 2:1.
15
Po slabem štartu Slovenci napolnili mrežo Korejcev Slovenski hokejisti so po grenkem porazu proti Poljski pripravili pravi odgovor. V 4. krogu svetovnega prvenstva divizije I v Katovicah so odpravili Južno Korejo s 5:1.
299
Slovenija morala priznati premoč Poljakom Slovenski hokejisti so na svetovnem prvenstvu divizije I v Katovicah doživeli prvi poraz, potem ko je bila v 3. krogu boljša domača reprezentanca Poljske s 4:1.
394

Citat za prebrat
link
Sebastjan Cimerotič
14
4. maj 2016 ob 07:00 Ravno danes sem moral vskočiti, ker je bil njegov prevajalec Jure (Urbanc, op. a.) odsoten in sem jaz prevajal na jutranjem treningu. Delam vse, da bi se igralci in trener dobro počutili.