Hokej
slice
Risi potrebovali precej časa, da so strli korejski oreh
Luka Gračnar izbran za igralca tekme, 21. april 2014 ob 16:03 Slovenska hokejska reprezentanca se je na svoji drugi tekmi SP-ja divizije I otresla nervoze in po neprepričljivi prvi tretjini strla Korejo za zmago s 4:0.
151
Prvi popravni izpit za rise - opoldne proti gostiteljem
50
21. april 2014 ob 11:20 Letošnje svetovno prvenstvo "drugega razreda" se je za Slovenijo začelo s porazom, kar pomeni, da morajo "risi" dobiti vse preostale štiri tekme, začenši z Južno Korejo.
Los Angeles po odličnem začetku dobil kar sedem golov
30
21. april 2014 ob 09:10 Los Angeles je v San Joseju izgubil tudi drugo tekmo uvodnega kroga končnice Lige NHL. Po spodbudni prvi tretjini in vodstvu z 0:2 so Kralji popustili in izgubili s 7:2.
Šok za uvod – Japonci risom prekrižali načrte
226
20. april 2014 ob 15:19 Slovenska hokejska reprezentanca je neuspešno začela svetovno prvenstvo divizije I v Južni Koreji. Že prvo tekmo so risi izgubili, boljša je bila Japonska (2:1).
Krstna zmaga Columbusa v končnici; Chicago v težavah
12
20. april 2014 ob 08:07 Hokejistom Columbusa je končno uspelo zmagati v končnici. V izjemno napetem obračunu so šele po drugem podaljšku uspeli ugnati Pittsburgh (3:4). Chicago je klonil pred St. Louisom (4:3).
Pot, ki vodi nazaj v elito, risi začenjajo proti Japonski Slovenska hokejska reprezentanca je že opravila prvi trening v dvorani v Gojangu, kjer bo odigrala svetovno prvenstvo divizije I. Prvi nasprotnik risov bodo Japonci.
28
Dacjuk zadel za "brejk" proti najboljši ekipi rednega dela Pavel Dacjuk je skupaj z Jimm yjem Howardom veliki junak uvodne tekme serije končnice Lige NHL med Bostonom in Detroitom. Ruski hokejski virtuoz je tri minute pred koncem zadel za 1:0.
14
Hokejisti vendarle dobili pogrešano opremo Slovenska hokejska reprezentanca je v petek na prizorišču svetovnega prvenstva v Južni Koreji opravila prvi trening v polni postavi, saj je za njo prispela tudi izgubljena oprema.
8
Kralji po zaostanku z 0:5 zabili tri gole, preobrata pa ni bilo Hokejisti Los Angelesa so neuspešno začeli končnico Lige NHL, saj so na gostovanju pri San Joseju izgubili s 6:3. Gostitelje je že v 4. minuti v vodstvo povedel Joe Thornton.
19
Razingar: V tujino zagotovo ne grem več V oddaji V sredo na Valu 202 je bil gost kapetan slovenske reprezentance Tomaž Razingar, ki zdaj že trenira v Južni Koreji, kjer se bo v nedeljo začelo svetovno prvenstvo divizije I.
33
Risi naleteli na številne težave v Južni Koreji Slovenska hokejska reprezentanca je že opravila prvi trening na prizorišču svetovnega prvenstva divizije I skupine A v Južni Koreji. Pot je trajala približno 18 ur.
25
Tippett bo Kanado popeljal na svetovno prvenstvo Hokejiste Kanade, aktualne dvakratne olimpijske prvake, bo na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Belorusiji vodil Dave Tippett, sicer trener Pho enixa v Ligi NHL.
3
Kopica golov in razburljiv začetek končnice v Ligi NHL Prvi "brejk" v končnici Lige NHL je uspel Montrealu, ki je po podaljšku s 5:4 slavil v Tampi. Pittsburgh je naredil preobrat proti Columbusu, malo pa je zmanjkalo Dallasu v Anaheimu.
6
Lov na "sveti gral" je odprt, tudi z AK11 v vidni vlogi Šestnajst hokejskih klubov začenja neobičajno tekmovanje: kdo bo imel na koncu največ bradačev, ki bodo sredi junija dvignili najprestižnejšo lovoriko Stanleyjev pokal.
31
Kopitar: Ne smemo bežati od tega, da smo favoriti Slovenska hokejska reprezentanca se je odpravila v Južno Korejo, kjer ima na SP-ju divizije I en sam cilj - vrniti se v elitno divizijo.
21

Citat za prebrat
link
Andrej Mavrič
5
21. april 2014 ob 13:43 D vigniti bi morali denarni sklad za nagrade, kajti nagrade za zmagovalce so v gimnastiki smešne. Zmagovalec verjetno porabi trikrat več denarja, da pride na tekmo, kot ga dobi za prvo mesto.