Hokej
slice
Hokejska drama bo vrhunec doživela na sedmi tekmi
Odločitev v petek in soboto, 28. maj 2015 ob 09:07 Tudi finale Zahodne konference v Ligi NHL bo odločen v sedmi tekmi. Hokejisti Chicaga so Anaheimu povzročili prvi poraz v končnici v rednem delu (5:2) in izsilili sobotno odločitev v Kaliforniji.
10
Rangersi v zadnji tretjini zabili pet golov
7
27. maj 2015 ob 09:20 Hokejisti New Yorka so na gostovanju s 7:3 odpravili Tampa Bay in izsilili sedmo odločilno tekmo finala Vzhodne konference Lige NHL, ki bo v noči na soboto.
21
26. maj 2015 ob 08:40 Dva gola kapetana Jonathana Toewsa v zadnjih minutah sta izsilila še tretji podaljšek v seriji Anaheim - Chicago, a tokrat maratona po zaslugi Matta Beleskeyja ni bilo, slavili pa so Racmani.
Tampa se vrača domov s prvim zaključnim ploščkom
3
25. maj 2015 ob 09:08 Ben Bishop je zaklenil vrata, Steven Stamkos in Valtteri Filppula pa sta zadela v drugi polovici druge tretjine za zmago hokejistov Tampe v New Yorku z 2:0 in vodstvo v finalni seriji Vzhoda s 3:2.
Chicago se je pobral po šoku in spet dobil podaljšek
10
24. maj 2015 ob 09:20 Obračun hokejistov Chicaga in Anaheima je postregel z novo dramo, ki jo je v 2. podaljšku oziroma 86. minuti odločil Antoine Vermette. Blackhawksi so serijo v finalu Zahoda Lige NHL izenačili na 2:2.
S petardo v Tampi Rangersi izenačili izid Serija finala Vzhodne konference Lig e NHL med Tampo in New York Rangersi je izenačena na 2:2. Gostje so četrto tekmo dobili s kar 5:1.
9
Zupančiču ponujeno mesto selektorja Vodstvo Hokejske zveze Slovenije je Niku Zupančiču ponudilo položaj selektorja članske reprezentance. Zupančič si je vzel nekaj dni za premislek.
18
Anaheim z zmago 2:1 zdaj v seriji vodi z 2:1 Hokejisti Anaheima so si v finalu Zahodne konference Lige NHL spet povrnili prednost domačega ledu. V gosteh so ugnali Chicago z 2:1 in v seriji vodijo z istim izidom.
6
Ruski mladenič spet zablestel na veliki sceni Festival golov na tretji tekmi finala Vzhodne konference Lige NHL je v 3. minuti in 33. sekundi podaljška zaključil Nikita Kučerov, ki je Tampa Bayu proti NY Rangersom prinesel zmago s 6:5 in ...
9
Babcock postal najbolje plačani hokejski trener na svetu Moštvu severnoameriške hokejske Lige NHL Toronto Maple Leafs je uspelo na trenersko klop zvabiti enega najboljših trenerjev na svetu, Mika Babcocka.
10
Video: Gol z glavo ni veljal, je pa tisti v 117. minuti Gledalci v Anaheimu so videli skoraj dve hokejski tekmi in dramatično zmago Chicaga, ki jo je dosegel v tretjem podaljšku oziroma 117. minuti. Serija v finalu Zahoda Lige NHL je izenačena na 1:1.
20
Sidney Crosby prvi kapetan z zlatim trojčkom Sidney Crosby je postal 27. član trojnega zlatega kluba, toda prvi, ki je bil pri vseh podvigih v vlogi kapetana.
7
Nezaustavljivi Johnson v končnici zabil že 11 golov Tyler Johnson je s hat trickom v prvih 29 minutah tlakoval pot Tampa Bayu do visoke zmage proti New York Rangersom (6:2) in izenačitvi serije Vzhodne konference Lige NHL na 1:1.
10
Nesporni hokejski vladarji sveta: "Odlično moštveno delo" "Samo odigrali smo odlično tekmo," je novi član trojnega zlatega kluba Sidney Crosby komentiral prevlado Kanade v svetu hokeja, ki se že spogleduje z naslednjimi olimpijskimi igrami.
15
Prvenstvo rekordov: V povprečju več kot 11.500 gledalcev na tekmo Obisk svetovnega hokejskega prvenstva na Češkem je za 100.000 gledalcev presegel do zdaj rekordnega v Belorusiji 2014. Tekme v Pragi in Ostravi si je v živo ogledalo kar 741.6 90 ljudi.
6

Citat za prebrat
link
Michel Platini
7
28. maj 2015 ob 21:21 Občudujem Fifo. Ampak kar je preveč, je preveč. Ne moremo tako nadaljevati. To je hiša nogometa, kjer so pravila nedotakljiva, ampak kako naj jih igralci in navijači spoštujejo, če jih ti ljudje ne.