Jaylen Brown je zadel le eno trojko v večeru, a ta je bila odločilna. Foto: Reuters

Zelo pomemben ključ do zmage pa je bil v rokah Jaylena Browna, ki je šest sekund pred koncem rednega dela zadel trojko (za izid 117:117) in s tem izsilil dodatnih pet minut igre. Pacersi so še 1:46 pred koncem vodili s 123:121 (vseh šest točk je dosegel Tyrese Haliburton), nato pa je na sceno stopil Jayson Tatum, ki je sam dosegel šest točk, Derrick White pa je 25 sekund pred koncem žogo položil za vodstvo s 129:123 in tekma je bila vendarle odločena.

Jayson Tatum je predvsem z igro v podaljšku navdušil tudi številne navijače, ki jih ima v Sloveniji. Foto: Reuters

Brown: V končnici se lahko zgodi kar koli
"Dobrodošli v končnici, kjer je treba nadzorovati svoja čustva, v končnici se lahko zgodi kar koli," je o svoji trojki navdušeno pripovedoval Brown in dodal: "Tekma ni nikoli končana, dokler ne slišimo zvoka sirene. Na koncu smo vendarle našli pot do zmage." Brown je dosegel 26 točk, zelo uspešen večer je imel tudi Jrue Holiday, ki je z 28 točkami dosegel svoj strelski rekord sezone.

Zgodovinski trojček Keltov
Pri gostih je kot običajno prevladoval Haliburton, ki je zbral 25 točk in 10 podaj. Indiana je solidno metala za tri točke (37-odstotno), a na koncu je prevladala domača obramba, ki je Pacersom ukradla 11 žog. Vsak od trojice Tatum, Brown in Holiday je nasprotnikom odvzel po tri žoge, kar pomeni, da se je sploh prvič v zgodovini končnice zgodilo, da bi po trije igralci ene ekipe dosegli po vsaj 25 točk in tri ukradene žoge.

Rick Carlisle se je med tekmo precej jezil. Foto: Reuters

Indiana zapravila kar tri napade za zmago
Gostujoči trener Rick Carlisle je nase prevzel krivdo za poraz. Očital si je namreč, da v zadnji minuti ni vzel minute odmora, s katero bi Indiana lahko mirno načrtovala napad. Tatum je v zadnjih 36 sekundah rednega dela ob zaostanku 114:117 zgrešil kar dva meta, zato je imela Indiana dve priložnosti, da bi lahko mirno končala tekmo, a je obakrat žogo izgubila po vsega nekaj sekundah. V zadnjih petih sekundah rednega dela so imeli še tretjo priložnost za zmago, a je Haliburton s sireno zgrešil trojko.

Boston izvajal 20 prostih metov več
Omeniti velja še sodniško merilo, Indiana je prejela precej več osebnih napak (23:15), posledično pa je Boston izvajal precej več prostih metov, in sicer 30, Indiana pa le 10.

Liga NBA, končnica

Vzhod, prva tekma:
BOSTON (1) − INDIANA (6) 1:0
133:128 (34:31, 30:33, 30:29, 23:24) - podaljšek
Tatum 36 (12/26 iz igre, 2/8 za tri, prosti meti 10/12) in 12 skokov, Holiday 28 (10/16 iz igre, 4/8 za tri), Brown 26 (10/20 iz igre, 1/4 za tri), Horford in White po 15, Pritchard 8, Kornet 5; Haliburton 25 (8/18 iz igre, 6/14 za tri) in 10 podaj, Siakam 24 (12/23 iz igre), 12 skokov in 7 podaj, Turner 23 (9/13 iz igre) in 10 skokov, Toppin 15, Nesmith 14, McConnell 13, Nembhard 12, Sheppard 2.

Zahod, prva tekma, četrtek ob 2.30:
MINNESOTA (3) − DALLAS (5) 0:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.

SOS-odmev: Iztok Franko pred serijo Minnesota − Dallas