Luka Dončić je bil izjemen pri metu za dve točki. Foto: AP
Dennis Smith, John Wall
Dennis Smith je v drugem polčasu blokiral met Johna Walla. Foto: AP
NBA: Deljena mnenja, kdo bo novinec leta

Spet je blestel Luka Dončić, ki je bil s 23 točkami prvi strelec zmagovalne ekipe. Slovenski mladenič se je izkazal z raznovrstno igro, za dve točki je metal zelo dobrih 7/9. Izkazal se je s številnimi prodori, ko je metal iz skoka ali pa je prihitel pod sam koš, enkrat se je sam znašel pod košem in zabil.

S sireno zadel trojko
Tokrat je imel slabši met za tri točke (2/7), a obe trojki je zadel iz hitrih protinapadov. Drugo je zadel ob koncu prvega polčasa, ko je z roba igrišča prehitel sireno in postavil izid polčasa (70:49). Mavsi so sploh prvič v sezoni ob polčasu dosegli 70 točk.

Izkazal se je tudi Smith
Dallas je spet nihal v igri, v prvem polčasu je večkrat vodil z več kot 20 točkami razlike, ob koncu tekme se je Washington precej približal, ko je tri ključne poteze prispeval Dennis Smith (19 točk). Ob vodstvu le za šest točk je v napadu skočil mimo Dwighta Howarda in žogo poslal DeAndreju Jordanu, ki je zabil. Pol minute kasneje je par spet sodeloval pri silovitem zabijanju, nato pa je Smith še ukradel žogo in dvomi o zmagovalcu so se razblinili.

Vse več kemije
"Letos se nismo najbolj izkazali v obrambi, vedeli smo, da moramo biti boljši v tem pogledu," je po tekmi razmišljal Dončić. Na vprašanje novinarja, o čem premišljuje, ko hiti v protinapad, je bil slovenski reprezentant kratek: "Vedno sta vsaj dve možnosti – lahko podam Smithu ali Jordanu." Nato je nekaj besed namenil še kemiji s prvim centrom v ekipi: "Z Jordanom napredujeva vse bolje, opaziti je napredek. A sem nov v ekipi, z vsako tekmo bo več kemije."

V noči na četrtek po prvo zmago v gosteh
Washington je bil tekmec po meri, saj ima Dallas z njim odlično statistiko – Mavsi so namreč na zadnjih 17 medsebojnih tekmah zmagali kar 16-krat. Dallas v noči na četrtek čaka že naslednja tekma, ko bo gostoval v Salt Lake Cityju. Mavsi so letos v gosteh še brez zmage.

Video – vrhunci Luke Dončića:

Liga NBA, tekme 6. novembra:
DALLAS - WASHINGTON 119:100
Dončić 23 (met: 9/16), 6 skokov, 3 podaje, ukradena žoga in 4 izgubljene žoge v 33 minutah, Matthews 22, Barnes (13 skokov) in Smith po 19; Wall 24 in 10 podaj, Porter in Beal po 19.

CHAROLTTE - ATLANTA 113:102
Walker 29, Williams 20; Lin 19, Young 18 in 10 podaj.

PHOENIX - BROOKLYN 82:104
Booker 20, Ayton 15 in 13 skokov; LeVert 26, Russell 15.

PORTLAND - MILWAUKEE 118:103