Eva Lisec se je izkazala s 17 točkami, sedmimi skoki in sedmimi podajami. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenke so blestele predvsem v prvem polčasu. Takoj so povedle z 10:0, prvi koš so Poljakinje dosegle v šesti minuti pri 18:3, prva četrtina pa se je končala z 28:5. Ob polčasu je bilo 46:21.

V nadaljevanju so rakete, kot je vzdevek Slovenk, popustile, dovolile Poljakinjam, da so se približale na 58:52, v zadnji četrtini pa so stvari znova postavile na svoje mesto.

V slovenski izbrani vrsti je bila s 24 točkami najučinkovitejša Teja Oblak, Eva Lisec je 17 točkam dodala sedem skokov in prav toliko podaj, Shante Evans je obračun končala pri 14 točkah.

"Za zdaj nam gre vse po načrtu. Mislim, da je viden napredek, saj smo popravili še nekaj stvari v igri. Če tekmo dobro odpremo, moramo poskrbeti, da potem ne sledi takšen padec v igri, kot smo si ga privoščili danes," je povedala Teja Oblak.

V soboto se bodo izbranke selektorja Damirja Grgića pomerile še z domačinkami.