Thomas Müller je dvakrat zatresel mrežo Mainza. Foto: EPA
Marco Reus
Marco Reus (desno) je priboril nove tri točke Borussii. Foto: EPA

Na Allianz Areni je blestel rezervist Mario Götze, ki je podal za prve tri zadetke Münchenčanov. Ti so v nemškem prvenstvu neporaženi že 33 tekem. Gostje so za manjše vznemirjenje poskrbeli v 44. minuti, ko je za 0:1 po veliki napaki Jeroma Boatenga, ki je slabo ocenil dolgo podajo Juliana Baumgartlingerja, zadel Shawn Parker.
V polno Robben, Mandžukić in Müller
Varovanci Pepa Guardiole so ekspresno postavili stvari na svoje mesto. V 50. minuti je Götze, ki je na začetku drugega dela zamenjal Rafinho, podal v prazen prostor, Arjen Robben pa je z diagonalnim strelom z levico izenačil. Dve minuti zatem je Nizozemec lepo našel Thomasa Müllerja, ki je z bližine zadel z desnico. Gostje se niso pobrali po dvojnem šoku v 113 sekundah.
V 69. minuti je sijajni Götze z leve strani podal pred vrata, kjer je Mario Mandžukić z desnico z devetih metrov povišal na 3:1. Končni izid je postavil Müller z najstrožje kazni, potem ko je kapetan Mainza Nikolče Noveski podrl Bastiana Schweinsteigerja osem minut pred koncem.
"Mi smo Volkswagnov model hrošča iz leta 1970, Bayern pa bolid formule ena, zato je normalno, da nas je ta avtomobil prehitel. Bayern in Borussia igrata svojo ligo, sploh Bayern je v svojem razredu," se je po tekmi slikovito izrazil trener Mainza Thomas Tuchel.
Edini strelec ob zmagi neprepričljive Borussie je bil že v 4. minuti z bele točke Marco Reus. Hannover v gosteh v tej sezoni še ni dosegel zadetka in ostaja samo pri točkah z domačega stadiona.

Dogajanje v 9. krogu Bundeslige je sicer najbolj zaznamoval fantomski zadetek Bayerja na petkovi tekmi proti Hoffenheimu. Mogoča je celo ponovljena tekma! Več TUKAJ!

V 9. krogu smo videli tudi prvo tekmo v letošnji sezoni nemškega prvenstva brez zadetkov. Werder in Freiburg nista uspela zatresti mrež na Weserstadionu.