Mark van Bommel, Arjen Robben in Ibrahim Afellay se veselijo zmage nad Slovaki. Foto: EPA
Fernando Torres
Fernando Torres je po zelo slabi sezoni končno ujel formo. Foto: EPA

Pred dvema letoma so "tulipani" v Durbanu slavili z 2:1 in se nato prebili vse do finala. Tokrat so si Slovaki že v 7. minuti zabili avtogol, nesrečnik je bil Kornel Salata, ki je preusmeril podajo Ibrahima Afellaya. Selektor Bert van Marwijk bo imel nove težave, saj se je poškodoval še Wesley Sneijder (gleženj). 12 minut pred koncem je z natančnim diagonalnim strelom z desne strani končni izid postavil Rafael van der Vaart.

Španci so brez igralcev Barcelone v Kufsteinu premagali Južno Korejo s 4:1. V 11. minuti je zadel Fernando Torres, ki se počasi vrača v pravo formo. Minuto pred odmorom je izenačil Kim Do Heon. V 52. minuti je bil Xabi Alonso natančen z bele točke, štiri minute pozneje pa je s prostega strela na 3:1 povišal Santi Cazorla. Končni izid je postavil rezervist Alvaro Negredo v 80. minuti.

Romuni zmagali v Luzernu
Tekmici slovenske nogometne reprezentance v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2014 Švica in Islandija sta izgubili prijateljski tekmi. Švicarji so v Luzernu klonili pred Romunijo z 0:1, Islandci pa so v Göteborgu izgubili proti Švedom z 2:3.

Za Islandce sta gola na Švedskem dosegla Kolbeinn Sigthrsson v 27. in Hallgrimur Jonasson v 90. minuti, pri gostiteljih pa so bili uspešni Zlatan Ibrahimović (2.), Ola Toivnonen (14.) in Christian Wilhelmsson (78.).

Edini gol v Švici je dal Romun Gheorghe Grozav v 57. minuti. Romunija bo 15. avgusta igrala prijateljsko tekmo s Slovenijo v Stožicah.