Josip Iličič je sijajno formo potrdil tudi v Torinu. Foto: EPA
Josip Iličič
Iličič se s soigralci veseli svojega drugega zadetka v Serie A. Foto: EPA
Alessandro Del Piero
Alessandro Del Piero je bil po koncu tekme zelo zakrbljen. Juventus je bil lani le sedmi, tudi letos pa mu ne kaže nič bolje. Foto: EPA
Javier Pastore
Javier Pastore je že v 2. minuti šokiral navijače stare dame. Foto: EPA

je igral do 78. minute, Iličič pa je odigral vso srečanje in bil poleg sijajnega Javierja Pastoreja najboljši igralec na olimpijskem stadionu. V nedeljo njegov zadetek ni zadostoval niti za točko proti Interju (1:2), tokrat pa je močno prispeval k zmagi nad velikanom italijanskega nogometa. Palermo ima po štirih krogih štiri točke, prav toliko pa jih je zbral tudi Juventus.

Pastore že v 2. minuti šokiral gostitelje
Gostje so začeli sanjsko. Že v 2. minuti je strel Mauricia Pinille vratar Marco Storari odbil, žogo pa je v mrežo poslal Pastore. V akciji je sodeloval tudi Iličič, ki je podal Pinilli in se odkril za povratno podajo. Izjemni Pastore se je v 40. minuti znašel pred Storarijem, a stresel le vratnico. Dve minuti pozneje je z roba kazenskega prostora Alessandro Del Piero prišel do strela, vratar Salvatore Sirigu pa je žogo preusmeril v prečko.
Iličič zadel ob pritisku Juventusa
Na začetku nadaljevanja je trener gostiteljev Luigi Delneri v igro poslal napadalca Vincenza Iaquinto in Amaurija. Juventus je imel več žogo v svojih nogah, pred vrati pa je bil brez idej. V 62. minuti je Storari še nekako odbil žogo po močnem strelu Pastoreja z leve strani, Iličič pa je žogo poslal za njegov hrbet. V težkem položaju na desni strani se je odlično znašel, žogo je s 15 metrov najprej poslal v tla, nato pa se je odbila prek Storarija v mrežo.
Mojstrovina Bova za potrditev treh točk
Štiri minute pozneje je Iaquinta vendarle matiral Siriguja, a je bil v nedovoljenem položaju. V 72. minuti je Miloš Krasić z diagonalnim strelom z desne strani meril mimo vrat. Pet minut pred koncem je branilec Cesare Bovo mojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov in zapečatil usodo evropskih prvakov iz leta 1996. Častni gol za Juventus je z glavo dosegel Iaquinta v 87. minuti.
V nedeljo ob 15.00 se bo Palermo pomeril z Leccejem, Juventus pa bo v večerni tekmi gostil Cagliari.