Prva liga
slice
Maribor se je po "težkem" tednu mučil z Ankaranom
Zmagi Domžal in Aluminija, 22. oktober 2017 ob 19:38 Nogometaši Maribora so v zadnji sobotni tekmi 13. kroga državnega prvenstva z 1:0 premagali Ankaran Hrvatine. Edini strelec v Ljudskem vrtu je bil Jasmin Mešanović v 40. minuti.
149
  • Tekma v Krškem zaradi naliva preložena
  • Olimpija v drugem polčasu do zanesljive zmage
    90
    20. oktober 2017 ob 22:12 Na uvodni tekmi 13. kroga Prve lige so nogometaši Olimpije odpravili Triglav s 3:0. Vodilni zmaji so še vedno brez poraza. Prvič po marcu je zaigral tudi Rok Kronaveter.
    Andraž Kirm po osmih letih znova v Domžalah
    22
    19. oktober 2017 ob 15:26 Nogometaši Domžal, ki so trenutno na lestvici Prve lige peti, so se pred nadaljevanjem sezone okrepili. Rumeni dres bo znova oblekel Andraž Kirm.
    Olimpija z golom Vombergarja zlomila odpor Aluminija
    87
    14. oktober 2017 ob 22:14 Nogometaši Olimpije so v 12. krogu državnega prvenstva z 2:1 premagali Aluminij v gosteh in znova prevzeli vodstvo na lestvici. Odločilni zadetek je zabil Andres Vombergar v 76. minuti.
    Mešanović in Bohar rešila Maribor v Velenju
    82
    13. oktober 2017 ob 22:30 Nogometaši Maribora so v uvodni tekmi 12. kroga državnega prvenstva z 2:1 premagali Rudar v gosteh in se vsaj za en dan zavihteli na vrh lestvice. Prvo večjo priložnost si je priigral Rudar.
    Koprčani v Lozani zahtevajo vrnitev med elito O slovenskem nogometu bodo v sredo govorili na mednarodnem športnem razsodišču v Lozani (Cas), kjer bo iskal pravico nekdanji slovenski prvoligaš Koper.
    19
    Ilić: Na zadnjih treh tekmah ni bilo prave kombinatorike v napadu "Na težkih tekmah se ne bomo mogli v nedogled tako mučiti in zmagovati. Morali bomo lažje odpirati tekmece," se je po zmagi nad Gorico z 2:1 zavedal trener Olimpije Igor Bišćan.
    29
    Olimpija ekspresno izkoristila izključitev Škarabota Nogometaši Olimpije so reprezentančni premor pričakali na vrhu lestvice in z dvema točkama pred Mariborom. Zmaji so bili v 11. krogu Prve lige z 2:1 boljši od Gorice.
    109
    Obramba Triglava zdržala vse nalete Maribora Nogometaši Maribora so si pred reprezentančnim premorom privoščili hud spodrsljaj. V Ljudskem vrtu so se z zadnjeuvrščenim Triglavom razšli brez zadetkov in tako ostali brez dveh načrtovanih točk.
    135
    Nov remi Celjanov - tokrat tudi z zadetkom Na uvodni tekmi 11. kroga Prve lige so se Celje in Domžale razšli z remijem (1:1). Domžalčani so prekinili črn niz, Celjani pa so zadeli prvič pod vodstvom Dušana Kosiča.
    33
    Neporaženost Olimpije in Maribora spominja na jesen 1993 Nogometaši Olimpije in Maribora so odlično krenili v letošnje državno prvenstvo, saj so po desetih krogih oboji še vedno neporaženi.
    3
    Žlogar ni več trener Triglava - nasledil ga bo športni direktor Brkić Tonči Žlogar ni več trener Triglava, ki v uvodnih desetih krogih ni zmagal niti enkrat. Upravni odbor kluba mu je zaradi slabih izidov soglasno izglasoval nezaupnico.
    24
    Mary ob Kamniški Bistrici zadel za zmago Rudarja Nogometaši velenjskega Rudarja so v zadnji tekmi 10. kroga Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Domžale (0:1). Tekmo je odločil John Mary.
    44
    Borbeni Celjani Olimpiji odščipnili točki Nogometaši Celja so v 10. krogu državnega prvenstva remizirali (0:0) s favorizirano Olimpijo, ki je tako "dopustila", da jo je na vrhu lestvice točkovno ujel Maribor.
    93
    Maribor trpel v Kidričevem, a se naposled le izvlekel Nogometaši Maribora so v uvodni tekmi 10. kroga državnega prvenstva s 3:2 premagali Aluminij, potem ko je odločilni zadetek v 89. minuti dosegel Dino Hotić.