Humberto Osorio (v sredini) je Realu prizadejal hud udarec v boju za naslov prvaka. Foto: Reuters
Sergio Ramos
Sergio Ramos je v 35. minuti mojstrsko izvedel prosti strel in žogo pod prečko spravil v gol Valladolida. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je že po devetih minutah zapustil zelenico stadiona Joseja Zorille. Foto: Reuters
Ronaldo je konec tekme nemočno opazoval ob igrišču. Še pred zadnjim sodnikovim žvižgom je odšel v slačilnico. Foto: Reuters

Ta je v 73. minuti zamenjal nerazpoloženega Jeffrena in dobrih deset minut pozneje z glavo žogo poslal za hrbet nemočnega Ikerja Casillasa. Madridčani so sicer povedli po dobre pol ure igre, ko je s prostega strela zadel Sergio Ramos.

Neodločenega izida proti Valladolidu, ki si je s točko precej povečal možnosti za obstanek v elitnem španskem prvenstvu, so se najbolj razveselili pri Barceloni, ki imajo zdaj vse v svojih rokah. Z zmagama na zadnjih dveh tekmah sezone - v zadnjem krogu se bodo na Camp Nouu udarili prav z vodilnim Atleticom - bi osvojili 23. naslov španskega prvaka.

Ronaldo hitro sklenil nastop
Gostitelji so tekmo začeli hrabro, v uvodnih minutah so si pripravili dve polpriložnosti, prek katerih niso resneje ogrozili vrat Ikerja Casillasa. Nato je za goste, ki niso mogli računati na hitrega Garetha Bala, sledil hladen tuš, saj Cristiano Ronaldo zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati srečanja. V 9. minuti je odšepal z zelenice, zamenjal ga je Alvaro Morata.

Neustavljivi Ramos znova med strelci
Gostitelji so bili v prvi polovici prvega polčasa povsem enakovreden nasprotnik, v 18. minuti je po predložku Antonia Rukavine pred vrata izjemno priložnost zapravil Oscar. Madridčani so v napadu delovali nekoliko izgubljeno brez Bala in Ronalda, a so nato v 35. minuti vendarle dosegli vodilni zadetek. Za 1:0 je s krasnim prostim strelom zadel Sergio Ramos, ki je tako dosegel že peti gol na zadnjih štirih tekmah. Resda bi lahko vratar Jaime ob strelu pod prečko bolje posredoval, a to španskega branilca, ki je v zadnjem času neustavljiv, ni prav nič zanimalo.

Po dobri uri igre skoraj izenačenje
Nogometaši Valladolida so si na začetku drugega polčasa znova priigrali lepo priložnost. V 52. minuti je Zakarya Bergdich pred vrata poslal nevaren predložek, ki ga ni uspelo zaustaviti Javiju Guerri, Pepe pa je žogo mirno izbil zunaj kazenskega prostora. Madridčani so brez večjih težav zagospodarili na sredini igrišča, v deseti minuti nadaljevanja je ob drugi vratnici zapretil Karim Benzema, ki je s konico svojega nogometnega čevlja žogo poslal čez gol. Valladolid se ni predal, po uri igre je znova pritisnil na vrata nasprotnika, v 65. minuti je za las po atraktivnem poskusu Casillasova vrata zgrešil Javi Guerra. 32-letni napadalec je poskušal veterana ugnati s 'škarjicami', žoga je švignila mimo desne vratarjeve vratnice.

Osorio poskrbel za evforijo
Real je igral zbrano in organizirano, tekmo je lepo nadzoroval, nato pa je v zaključku Valladolid znova močneje pritisnil in v 85. minuti tudi izenačil! Po predložku iz kota je proti vratom sprožil rezervist Humberto Osorio. Žoga se je rahlo odbila od Asierja Illarramendija in premagala nemočnega Casillasa. Do konca tekme so finalisti letošnje Lige prvakov napadli na vse ali nič, ob izteku 90. minute je iz neposredne bližine čez gol sprožil Pepe. Ronaldo je ob robu igrišča nemočno spremljal razplet dvoboja, ki se je končal po štirih minutah sodnikovega dodatka. Zadnjo priložnost za zmago in dragocen poln izkupiček točk je po predložku z desne strani zapravil Ramos.