Belgijci se veselijo zmage v Pireju in uvrstitve na svetovno prvenstvo. Foto: Reuters
Nogometaši Luksemburga so osvojili točko proti evropskim podprvakom. Foto: Reuters
Nizozemska
Nizozemci ohranjajo upanje na mundial. Foto: Reuters
Domagoj Vida
Takole je Domagoj Vida dosegel edini zadetek na tekmi v Zagrebu. Foto: Reuters
Zadetki iz tekme Grčija - Belgija

Prvi polčas v Pireju ni pretirano navdušil. Reprezentanci sta prikazali taktični boj na sredini igrišča, pravih priložnosti ni bilo. Še najbolj vroče je bilo v 17. minuti, ko je Konstantinos Stafilidis z izjemnim strelom z razdalje z levico že premagal belgijskega vratarja Thibauta Courtoisa, a je žogi let v mrežo preprečila vratnica. V 25. minuti je Jan Vertonghen z levico po podaji Mouse Dembeleja še ogrel dlani grškega vratarja Orestisa Karnezisa.
Jan Vertonghen je v 70. minuti z izjemnim strelom s 25 metrov z levo nogo poslal žogo v mrežo. Jose Zeca je izenačil le tri minute pozneje po podaji Georgiosa Tzavellasa z leve strani. Odločilni zadetek je četrt ure pred koncem z glavo dosegel Romelu Lukaku po podaji Thomasa Meunierja v kazenski prostor.
Velik spodrsljaj Francozov
Vse je še odprto v skupini A. Še naprej vodijo Francozi, ki so bili pričakovano bistveno boljši od Luksemburga (posest 74:26 %, streli 31:3, v okvir 8:1), imeli številne priložnosti, dvakrat so tudi zadeli prečko.
Luksemburžani so bili izjemno borbeni in dobro so zapirali luknje. Rezervist Gerson Rodrigues je v 79. minuti zadel desno vratnico.

Nizozemci še upajo
Nizozemski nogometaši so dobili tekmo 8. kroga kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 v skupini A. S 3:1 so premagali Bolgare. Gostitelji v oranžnem so povedli v 7. minuti, ko je po podaji Dannyja Blinda z leve strani iz neposredne bližine zadel Davy Proepper. Vodstvo je v nadaljevanju podvojil zimzeleni Arjen Robben, ki je v 67. minuti po vnovični Blindovi podaji z leve strani hladnokrvno zadel za 2:0, a rajanje nizozemskih navijačev ni trajalo dolgo, saj so Bolgari dve minuti pozneje zaostanek prepolovili.

Po predložku s prostega strela se je Georgi Kostadinov zelo narahlo z glavo dotaknil žoge, ki je pristala v mreži za 2:1. Toda zmaga Nizozemcev nikoli ni bila ogrožena, Proepper je poskrbel, da je poln izkupiček točk ostal v Amsterdamu. Quincy Promes je pred vrata s predložkom zaposlil Proepperja, ki je z glavo žogo poslal v malo mrežico in potrdil zmago Nizozemske.

Vida odrešil Hrvate
Nogometaši hrvaške reprezentance so na Maksimiru v Zagrebu vendarle uspeli streti odpor izbrane vrste Kosova. Zmagali so z 1:0, edini zadetek je dosegel Domagoj Vida. Srečanje 7. kroga kvalifikacij v skupini I je bilo v hrvaški prestolnici v soboto prekinjeno zaradi močnega naliva v 20. minuti. Delegat tekme se je odločil, da bodo boj za točke nogometaši nadaljevali v nedeljo popoldne. Hrvati so se dolgo mučili z nasprotnikom, bili so podjetnejši, a žoge nikakor niso uspeli spraviti v mrežo - vse do 74. minute, ko se je med strelce vpisal Vida. Ta je po natančnem predložku Luke Modrića z desne strani iz bližine z glavo premagal nemočnega vratarja Samirja Ujkanija.

Z zmago in novimi tremi točkami so Hrvati spet zavzeli vrh lestvice v skupini I, pred drugouvrščeno Ukrajino imajo dve točki naskoka, še točko več imajo od tretjeuvrščene Islandije.