• Odmevi po 25. krogu Prve lige TS
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.4 od 26 glasov Ocenite to novico!
Matic Kotnik
Vratar Celja Matic Kotnik je bil z nekaj res lepimi obrambami eden izmed junakov štajerskega derbija. Foto: www.alesfevzer.com

Celje/Ljubljana/Nova Gorica - MMC RTV SLO/Radio Slovenija

Da se nihče ne bo "sprehodil" do naslova prvaka, je dokazal 25. krog Prve lige TS, v katerem ni zmagalo nobeno od prvih treh moštev na lestvici. Ustavili so jih zasledovalci, ki se borijo za 4. mesto.

Maribor je po treh spomladanskih zmagah v Celju več kot pol ure igral z igralcem več, a osvojil samo točko (1:1). Gostitelji celo niso bili daleč od zmagovitega zadetka, v 83. minuti so se vijoličasti lahko zahvalili prečki.

"Ne more biti vedno odlično. Mislim, da je točka za nas dober rezultat. Vratar Celja je zelo dobro branil. Na naslednji tekmi želimo spet zmagati," je za Radio Slovenija povedal Dino Hotić, ki je dobil priložnost v zadnjih 20 minutah.

Trenerja Darka Milaniča je presenetil padec po zgodnjem golu Milivoja Novakovića v 6. minuti: "Pričakoval sem, da bomo vso tekmo odlični, a po vodilnem zadetku smo nerazumljivo izgubili poletnost in gibljivost. V določenih trenutkih smo bili preveč lahkomiselni, začeli smo se poigravati in izgubili nadzor nad tekmo. To se je še posebej videlo, ko je tekmec nekajkrat šel neposredno proti majhnemu številu naših igralcev. Reševali smo se razmeroma solidno, a z veliko tveganja, kar ni dobro. V slabih minutah smo tudi prejeli zadetek."

Volaš: Z igralcem manj smo dobro stali na igrišču
V 45. minuti je izenačil Dalibor Volaš, nekdanji igralec Maribora, ki se gola ni pretirano veselil: "Začeli smo bojazljivo, imeli smo preveliko spoštovanje do Maribora. Po njihovem zadetku smo se umirili in začeli igrati, saj imamo kakovost. Izenačili smo v pravem trenutku, nato na začetku drugega polčasa rdeči karton prejeli v nepravem trenutku, a smo zdržali. Z igralcem manj smo dobro stali na igrišču in zasluženo osvojili točko."

"V drugem polčasu smo bili spet pravi, do izključitve zelo dobri, po izključitvi pa je Celje zaprlo sredino in nismo več našli poti proti njihovim vratom, kot bi si želeli. Tekmec nam je to zelo dobro preprečil," je nadaljevanje opisal Milanič.

Trener Celja Igor Jovićević je remi proti Mariboru označil za zmago, izid in igra pa celotnemu moštvu dvigata samozavest pred naslednjimi tekmami. Volaš je spregovoril tudi o ukrajinskih investitorjih, ki so jeseni prišli v klub: "Mislim, da se trudijo. Upam, da delajo na dolgi rok in bodo še prišle prave stvari."

Pušnik: Premalo komunikacije in energije
Olimpija je proti Kopru osvojila prvo spomladansko točko (1:1), toda slabih 7.000 gledalcev, ki je izkoristilo brezplačen vstop, ni bilo navdušenih. Predsednik Milan Mandarić tekme ni spremljal v živo.

"Čaka me ogromno dela, celo veliko več, kot sem videl v prvem tednu. Disciplina v igri še ni takšna, kot bi si jo želel, kaj šele zahteval. Premalo je komunikacije med igralci, sodelovanja in energije. Pripravili smo si veliko več priložnosti kot v Domžalah, a jih nismo izkoristili," je po srečanju dejal trener Marijan Pušnik, ki mu živce parajo tudi številne poškodbe.

V nedeljo je zaradi nje v 50. minuti z igrišča predčasno odšel Kingsley Boateng. Julius Wobay, ki ga je zamenjal, bi kmalu poskrbel za incident, ker je na igrišče priletelo baklo nerodno vrgel nazaj med gledalce na tribuni. Za to se je že javno opravičil. Koper je na drugi strani že sredi prvega polčasa ostal brez Jana Andrejašiča, ki se je poškodoval pri vodilnem zadetku Olimpije. Poškodba naj bi bila težja.

Rožman: Želel bi si, da ne ostanemo povprečni
Tretjeuvrščene Domžale so po zmagi nad Olimpijo doživele poraz v Novi Gorici (3:1). Gostiteljem je v drugem polčasu uspel preobrat. "Mogoče je Domžalčane malce uspaval zadetek tik pred koncem prvega polčasa in so se preveč sprostili. Med polčasoma smo se dobro pogovorili in težišče igre prenesli na njihovo polovico. Z izenačujočim zadetkom smo začeli verjeti v preobrat, ki sta ga nato prinesli izključitev Halilovića in naša izkoriščena 11-metrovka," je dejal Jaka Kolenc, ki je v 71. minuti postavil končni izid. "Ko smo dobili prostor in več šprintali naprej, smo res dobro igrali," je dodal trener Miran Srebrnič.

Veliko slabše volje je bil razumljivo njegov kolega na domžalski klopi Simon Rožman: "Takšnega "blackouta" v 20 minutah ne bi smeli doživeti. Čaka nas temeljita analiza, predvsem pa bi si želel, da ne ostanemo povprečni. Od fantov želim več ambicioznosti. Vsi skupaj si moramo naliti čistega vina in si želeti nekaj več. Če ne tečeš in ne dobivaš odbitih žog, ni nič."

Prvenstvo se bo po reprezentančnem premoru čez 10 dni nadaljevalo sredi tedna. Maribor bo gostil Kalcer Radomlje, Olimpija pa Gorico.

# 20.03.2017 ob 10:18
maribor olimpija slaba ostali pa mogoče za odtenek boljši kot smo jih vajeni, pa res je tut, da so vsi napaljeni proti mariboru in olimpiji.. lep primer je Rudar, ki z soldino ekipo grdo zgubi z Alumijem
Lombardo
# 20.03.2017 ob 10:26
Maribor je meni po dolgem času košček všečnega nogometa, ker so igrali kombinatorno po sredini, ampak to je trajalo samo od 5 do 20 minute, potem pa mrk. Predstava v 2. polčasu proti številčno oslabljenemu celju je bila pa pravzaprav sramotna. Saj je res da si lahko privoščijo zvezdičarjenje, ker je olimpija toliko kilava in ni šans da jih ujame, ampak po drugi strani je to napoved zelo kratke evropske jeseni.

Koper je bil po znanju povsem enakovreden olimpiji. Ko so šli v akcijo so bili praviloma bolj konkretni. Ibričić je proti našim šalabajzerjem izgledal kot messi. Ne vem pa zakaj so po izenačenju prenehali igrati in se zadovoljili s točko?
Olimpije se mi sploh ne da komentirat, rekel bi samo da tokrat so si ustvarili nekaj šans, ampak so sledila kilava nabijanja v golmana, od česar se nam je vsem na stadionu dvigoval pritisk.
MatRag
# 20.03.2017 ob 11:35
Haha. Kaj enim je točka na štajerskem derbiju premalo? Pa ja ni mnda noben (razen na radio city) tak nerazgledan v modernem fuzbalu, da pričakuje vse zmage do konca sezone. To ni mogoče in verjemite, da še nismo izpustili zadnje točke in še poraz bo do konca tud prišel...zagotovo pa mislim, da ne samo en.
Lesinar
# 20.03.2017 ob 10:31
A je Puškaš še trener?
seven7
Olimpija je trenutno drugorazredna to je jasno.

Mb je dal 53 golov

Lj 37.

Normalno da brez golov ne moreš osvojit prvenstva.

Maribor šampion
KiNgKoNg
# 20.03.2017 ob 10:10
Kako lep nogomet smo gledali v prvi polovici lanske sezone. Od takrat naprej pa isto sranje kot smo ga bili vajeni že leta prej. Pa naj bo prvak Maribor ali Olimpija, v Evropi s takšni igro nimajo kaj iskati.
smeško 562
# 20.03.2017 ob 12:39
Zaho je pripravil dve šansi Vršiču pa le ta ni uspel zadeti. To je smešno kako je folk obseden z njim. Ko zabija govorijo da se mu je posrečilo, ko kdaj ne zabije pa že govorijo o neumnosti da ga ni bilo na igrišču. Dobro je samo to da malega take zavistne kritike samo podžigajo.
ikacbe
# 20.03.2017 ob 10:55
Bil sem na tekmi v Celju in moram napisat, da sem bil zelo razočaran nad MB in da mi je žal, da sem zapravil večer. No s prijetno družbo možakarjev iz okolice Celja smo se vsaj malo nasmejali.
ala-persk
# 20.03.2017 ob 10:27
Olimpija pa se ni spoznala,da je Vidmar za nič.
smeško 562
# 20.03.2017 ob 13:56
Strinjam se da bi moral Maribor ponuditi še več priložnosti mladim igralcem. Vendar bi s tem najbrž izgubili kontinuiteto v ligi. Je pa kratkoročni cilj Maribora imeti večino prve enajsterice iz lastnih igralcev. Bomo pa videli koliko se bodo tega držali
seven7
# 20.03.2017 ob 13:52
@Lombardo

Veš kaj pomeni sistematsko?

Da je Maribor v zadnjih 10 letih bil 13X prvak... Da ne omenjam evrope in lige prvakov...

Veš kaj pomeni NEsistematsko

da si v 20 letih 4X prvak, da padeš v peto ligo, da sesuješ klub itd....

V športu štejejo rezultati in ne napihovanje in pametovanje po forumu. in rezultate Maribor ima!
wisan
# 20.03.2017 ob 12:49
Lahkomiselnost !? Tu lahko govorimo le o izredno nizki kvaliteti igralcev, tako po fizičnih, kot po tehničnih sposobnosti, ki pač ne znajo in ne morejo. Samo to, da so najboljši igralci Handanović, Tavares ( če igra ), Novaković, Šuler, Vršič ( tu pa tam se mu kaj posreči ). Na primer Palčič !? Človeku se sanja ne o fuzbalu, od treh podaj dve nasprotniku v noge, izgublja dvoboje, v napadu čista nula. Zakaj pripeljejo takega igralca, pa že leta vzgajajo mladem, najboljše kar je bilo na SLO-prostoru. Še Viler izgleda poleg njega kot dober bek. Ali Vrhovec: človek igra v cajtlupi, dela grozljive napake, popolnoma nekreativen, slab v dvobojih !? Kje so igralci iz lastne šole, iz 2. ekipe ?
The Stig
# 20.03.2017 ob 11:40

brez skrbi, pri Olimpiji radi pomagamo :)
smeško 562
# 20.03.2017 ob 11:47
Pri Olimpiji je še največ pokazal mladi Tijanič. Je pa hudo podcenjevanje lige če misliš da boš zamenjal praktično celo ekipo in bil v borbi za naslov. Tukaj ti tudi bog na klopi ne pomaga.
rokers
# 20.03.2017 ob 10:15
Zmagal bo Maribor skoraj brez dvoma, Olimpija bo težko nadoknadila razliko, pa še težje se bo spravila skupaj. Maribor ima sicer tudi kar nekaj težav, a ne take, da bi kar izgubljal pike. Je pa res, da so proti Celju z igralcem več bili precej slabi, še Celje je imelo izrazitejše prilike za gol. Ko je bilo toliko govora o Zahotu jr, je ta proti Celju popolnoma mrknil, v drugem polčasu ga sploh ni bilo videt. Verjetno dečko rabi več prostora, tam je pa izreden. Gorica se dviga in Olimpiji bo v naslednjem kolu spet zelo težko, upam vsaj na piko, da bomo zadržali 4 mesto. Domžale pa igrajo toplo-hladno, začetek Rožmana je zgledal veliko bolj obetaven.
Zanimivo bo pa še pri dnu, Radomlje itak odpisane, za predzadnje mesto sem predvidel Aluminij, a zgleda da tako Krško kot Rudar nista prav sigurna. No Rudar mislim, da ima kvalitete, da se bo odlepil od tega boja. Pri Krškem pa ne morem razumet zakaj so menjali trenerja, tako se ne gradi ekipe!
Knez Miru
# 20.03.2017 ob 10:14
S tako inštitucijo, se lahko sprehodi do naslova.
bilzerian
# 20.03.2017 ob 13:21
wobay se nima kaj opravičevati.
tudi če baklo vrgel huliganu, ki jo je zaličal na igrišče direkt na njegovo obrito glavo
Lombardo
# 20.03.2017 ob 16:24
se pa že precej govori da je tudi Mandarić precej obupal nad zadevo. Je precej razočaran nad vsemi svojimi svetovalci, ki so mu dajali napačne informacije in samo vlekli denar od njega

ne vem za te govorice, ampak meni logika govori, da se je moral precej ohladit. Ni mi logično da se ne bi. Sponzorjev ni, gledalcev ni, ni VIP podpore, mediji so sovražno nastrojeni, ni športnega rezultata in na koncu, kar je morda najpomembnejše - ni poslovnega uspeha. Kot sem že par dni nazaj dejal, vse kar je s prodajami zaslužil, je tudi že pokuril za tekoče poslovanje - preveč razsipništva je bilo za neke leve igralce. Zraven je pa zagotovo opazil, da plačuje neke ljudi v klubu brezveze, brez pravega učinka.

Jaz menim da bo poleti zelo tehtal, ali naj še ostane ali odide. Če bo ostal, bo po moje predvsem zaradi trme in ega, ker poslovnega uspeha si tudi naslednje leto ne more obetat.
fruci
# 20.03.2017 ob 13:57
Maribor trenutno nima ekipe, ki bi zlahka premagovala ekipe v slovenskem prvenstvu. Kljub vsemu bodo verjetno zanesljivo prvi, ker imajo drugi še bistveno večje težave.

Upam le, da bodo konkurenčni ob začetku kvalifikacij za Ligo prvakov ali vsaj za Ligo Evropa. In še tudi katera druga naša ekipa.
smeško 562
# 20.03.2017 ob 13:54
Lombardo ne bom se prepiral s tradicionalnimi sovražniki Zahota. Ogrodje ekipe ti predstavljajo igralci ki so dovolj dobri za našo ligo in preslabi za prodajo. In tukaj ima Maribor kar nekaj takih igralcev (Mertelj, Tavares, Handanovič, Rajčevič, Bohar, Šuler, Viler). To so igralci ki ti bodo prinesli naslov klub prodaji nekaterih naslednjih. Glede evropskega maribora pa so spet tipične trditve kot sem jih od "strokovnjakov" poslušal že pred sezono ko so se uvrstili v Ligo prvakov. Dejstvo je da če Maribor nima evrope mora prodajat. Torej je Evropa temeljni cilj poleg domače lovorike. Lani domače lovorike ni bilo zato je to bistveno.
šurda
# 20.03.2017 ob 12:02
Lep pozdrav vsem na MMV-ju !
NK: OLIMPIJA Ljubljana ŽAL NI izkoristila "spodrslaj"

Olorin
Mene je tudi po izkljucitvi presenetila popolnoma nedomiselna igra Maribora, preprican sem bil da bomo po tistem kasirali se vsaj 1-2 gola, ampak na sreco ni bilo razpada obrambe. Moramo pa za 4. mesto Rudarju vzeti vse tri pike in upati da bo Gorica klecnila proti Olimpiji, ceprav je slednje po videnem bolj svoh opcija.
Lombardo
# 20.03.2017 ob 10:44
Pa še to:
Mislim da bo po 10 dnevnem premoru olimpija le dobila malo oblike v igri, ker to zdaj je čisti kaos. Iliču se je prav videlo koliko je nesrečen izigravat centralnega vezista. Pušnik bo na brzino postavil neko osnovno ogrodje, ker v teh dveh tekmah je res samo obupno reševal situacijo in improvizaciral z dons na jutri. Zdaj bo lahko vsaj malo zadihal. Potem se bo malo lažje ocenilo domet ekipe oz. ali sploh imajo več potenciala kot gorica, koper, celje, torej klubi iz sredine lestvice.
seven7
Popravek 52
marialorca
# 20.03.2017 ob 21:23

OS PRVIH ŠEST JE ZMAGALA SAMO GORICA, kajne?
fruci
# 20.03.2017 ob 16:02
V Sloveniji je malo denarja za nogomet. Zato je le odskočišče za dobre lige, ali mesto za upokojitev. Strinjam se s tistimi, ki želijo, da bi več možnosti morali dobiti naši mladi igralci, ki bi lahko potem odšli v tujino ali pa se vsaj uveljavili pri nas. Da smo odskočišče zgolj za tujce, pa ni ravno modro. Morda bi lahko imeli v ekipi npr. hkrati največ štiri ali pet tujcev na igrišču.
Lombardo
# 20.03.2017 ob 15:18
Ekipa je nekaj namigovala na to. Jaz ne vem če je že ta moment na izhodnih vratih, ampak vsekakor mislim, da je njegov odhod samo še vprašanje časa. Največ par mesecev mu še dam, ne bi me pa čisto nič začudilo če še ta mesec dobi nogo.
Lombardo
# 20.03.2017 ob 13:45
V Mariboru se dela dolgoročno, to se opazi iz vesolja. Bistveno je da imaš ti ogrodje ekipe, ki ti bo ostalo, ne pa da stalno sestavljaš ekipo.

in kje ti vidiš kakšno ogrodje?
Hotič kot 'ogrodje' dobiva pravzaprav malo priložnosti in se mu že sedaj nabija komplekse, da ni dovolj dober. Bohar nekaj časa je redno v kadru, nato ga nekaj časa ni sploh. Vsekakor že zdavnaj nehal napredovat. Za Kabho sam praviš da odhaja, ostalo 'ogrodje' so pa starci + zahec. Ajde, tukaj je še Bajde, ki si pa spet mora najti svojo vlogo, če si jo bo.
(taveresa zdaj nekaj časa resda ni, si pa zgleda pozabil, kako ste s pomočjo njega izločili gorico v pokalu in predvsem, da ste po njegovi zaslugi delovali sploh konkurenčno v evropi.)
šurda
# 20.03.2017 ob 12:54
Janko 1973
Kje sem ?
V službi, tudi danes grem, a se mi pogodba izteče konec meseca !

No vrnimo se k nogometu v NK: OLIMPIJI je še zelo, zelo veliko
dela, dajmo priložnost Pušniku, da se izkaže, pa sam nisem bil
za menjavo Elserja !
skydrumm
# 20.03.2017 ob 11:27
Nevem kaj razmišlja uprava Olimpije !? Kdaj se bo zamenjal trener ? Mislim, da je vsega kriv samo trener..
smeško 562
# 20.03.2017 ob 11:13
Sam sem razočaran nad Domžalam. Zelo všečen nogomet, prava popestritev lige pa katastrofalno zaključevanje. Tukaj je grdi feler Oražma pri okrepitvah, ker napadalca ni. Je pa res da so Domžale bolj klub NZS mafije in je Oražem najbrž samo slamnati. Maribor težave na bočnih položajih zato tudi ni šlo preko Celja, ki ima zelo dobro ekipo. Rudar sramotno igra stave, vsem na očeh. Vedelo se je da bodo po Olimpiji izgubili najmanj 2 krat zapored.
# 20.03.2017 ob 16:48
Ne pretiravat, Kotnik je obranil 2-3 smrtne šanse. Ob tem sem mnenja, da je bila tekma zelo gledjiva in da ima Celje (sploh po zadnjih prihodih) skupaj z Mariborom trenutno najmočnejšo ekipo v 1.SNL.
# 20.03.2017 ob 13:49
imam občutek, da je Zaho "obupal" nad evropskim Mb. Je pač toliko izkušen da ve, da je realnost kakšen predkrog LP ali evrolige

Najbrž je to res.
Ampak tako kot se mu je iz nič zgodil Tavares, okoli katerega je sestavil večino zgodbe maribora zadnjih 10 let, tako bi se mu lahko okoli novega anonimusa. Ni pa nič videt, da bi kaj iskal v tej smeri. Zgleda se je res sprijaznil biti prvi na vasi in zadovoljstvo iskat v kašnih prenapihnjenih prodajah
smeško 562
# 20.03.2017 ob 13:23
V Mariboru se dela dolgoročno, to se opazi iz vesolja. Bistveno je da imaš ti ogrodje ekipe, ki ti bo ostalo, ne pa da stalno sestavljaš ekipo. Tavaresa že letos ni nikjer, pa ni nobenega problema. PRav tako Novakovič ni prvi strelec. Vršič pa kmot še igra 3 leta na visokem nivoju ob taki formi. Obenem se priključujejo Hotić, Štor in Ogrinec. Bistveno bolj pomemben igralec od zgoraj naštetih je Kabha, ki pa po sezoni gre.
variolog
# 20.03.2017 ob 11:15
Maribor--dve tri tekme jim gredo nato pa mučenje žoge .......napr. Rudar ali Aluminij z pokrivanjem in malo bolj agresivno igro.....to so že dokazali.....jih popolnoma nadigrajo.
Za Olimpijo pa sem že zapisal....ta ,,bananar,, bo Olimpijo pokopal,no pokopal jih je že z prodajo taboljših igralcev,tako da se jim ne piše nič dobrega v spomladanskem delu z takim načinom igre.
borkov
# 22.03.2017 ob 14:30
Maribor ima samo to srečo, da mesto živi za ta klub. Vse ostalo je bolj ali manj povprečno. Na dolgi rok se v MB zagotovo ne dela. Milanič je vedno delal samo za trenutni rezultat ter pri tem uničil cel kup igralcev ali pa vstrajal na nesposobnih. Ker je Zahotov pajac to pač vsem v klubu ustreza. Pa še to srečo ima, da Olimpija vsake toliko časa premaguje sama sebe. Ta cirkus s Stojičem in trenerji Olimpiji ni bilo treba. Mandarič se mora zavedat, da skozi zid ne gre in razen denarja v žepu je potebno še kaj drugega. Sicer pa če ga samo sproti "pere" je verjetno zanj že tudi dovolj. Stojič je baraba, to se mu že vidi in njega se je treba najprej "odrešit" ne vem zakaj ga stari skozi nazaj vleče. Skratka slo nogomet ni na neki visoki ravni in na takšni bo vedno - s tem se je pač treba sprijaznit.
Zogi
# 20.03.2017 ob 20:15
Lombardo: az menim da bo poleti zelo tehtal, ali naj še ostane ali odide.

Upam, da ne more oditi preden ne popravi svojo škodo in vrne klub v solventno stanje ob prevzemu. Dvomim, da lahko klub z astronomskimi plačami novincev, ki so dvomljive kakovosti preživi.
peroaroma
# 20.03.2017 ob 15:28
Lombardo

Tudi zadnje zdravstvene težave so velik signal
peroaroma
# 20.03.2017 ob 15:25
zanimivo je tudi to kako so se Stojićeve okrepitve hitro poškodovale. Očitno je pripeljal nepripravljene in k poškodbam nagnjene igralce. Pa tudi s pripravimi ima Olimpija že nekaj časa težave. Po odhodu Djordevića gre vse navzdol
peroaroma
# 20.03.2017 ob 14:14
slovensko ligo so za talca vzeli razni tuji menedžerji in sumljivi lastniki iz ukrajine in Srbije, ki vidijo Slovenijo kot enostavno izložbeno okno za preprodajo svojih igralcev. S svojim kapitalom in znanjem ne morejo konkurirati v lastnih okrožjih, so pa očitno dovolj močni za revno in žal še socialistično Slovenijo.
peroaroma
# 20.03.2017 ob 13:58
počasi bo moral tudi Mandarić umiriti konje in se sprijazniti da s tem kar on počne, več kot to ne more doseči. Prepričan sem da si je Mandarić želel skozi našo ligo priti do lige prvakov in miljonskih zaslužkov. Vendar Toda tudi če bi vložil 50 MIO to ne bi zagotavljalo ničesar. Lep primer je Anži.
smeško 562
# 20.03.2017 ob 12:48
Omenjanje najboljšega strelca lige pač ni posiljevanje. Sploh v kontekstu norih zadetkov ki jih je dal. Vem pa da večino boli ker je pač od Zlatkota sin. Njemu je pa to zgolj breme. Pač v reprezentanci imajo prednost razni 3 razredni napadalci pa beki (s tem ne mislim na Novakoviča). To ne bo vplivalo na njegovo samozavest.
ROBI123
# 22.03.2017 ob 23:16
borkov
A nisi opazil, da se je s pojavo "kvazi" Olimpije, kvaliteta v slovenski ligi zmanjšala, posledično tudi rejting v Evropi! Slovenija rabi močno Olimpijo, a ne tako, ki jo financirajo "strici"! Tako, ki se bo sama dvignila in bila tudi cenjena s strani navijačev.
COLD
# 20.03.2017 ob 15:40
Nk Maribor edina nogometna institucija v Sloveniji ! Ponos in edina nogometna ekipa ki lahko dostojno zastopa Slovenijo na najvišjem EU klubskem tekmovanju !
Prva slovenska nogometna liga
link
Za začetek v Ljudski vrt prihaja Aluminij, prvi derbi konec avgusta
32
22. junij 2017 ob 19:41 Nova sezona Prve lige se bo začela 15. julija. Aktualni prvaki, nogometaši Maribora, bodo obrambo naslova začeli v Ljudskem vrtu proti Aluminiju iz Kidričevega. Na uvodu tudi dvoboj novincev.